پلاتو هنر

گزارش اختصاصی

1403/04/02
معرفی چند نمایش در حال اجرا در سالن‌های پایتخت
3, گزارش تولیدی هنرهای نمایشی
1403/03/31
تریلوژی یک خاندانِ بازنده
3, گزارش تولیدی هنرهای نمایشی
1403/03/30
«کارگاه نمایش»؛ از هنر آوانگارد تا انقلاب فرهنگی
3, گزارش تولیدی هنرهای تجسمی, گزارش تولیدی هنرهای نمایشی
1403/03/29
گزارش تصویری نمایش «در انتظار گودو»
3, عکس, گزارش تولیدی هنرهای نمایشی
1403/03/28
کوشک‌جلالی و حضوری شبیه به یک معجزه بی‌مانند
3, گزارش تولیدی هنرهای نمایشی
1403/03/24
همه‌چیز به صاحب اصلی خواهد رسید/ جدال بر سر قدرت
3, گزارش تولیدی هنرهای نمایشی

مهمترین اخبار

جدیدترین پوسترها

نمایش «کابوس‌مند»
نمایش «خارشتر»
نمایش «هتل»
نمایش «گنجشک مفرغی»

سایر اخبار

عادت گاهی انسان را به تباهی می‌کشاند
هنرمندان تئاتر در آیین افتتاحیه نمایش «خیلی زود عادت می‌کنیم» از تلاش برای پرهیز از عادت‌هایی که انسان را به تباهی می‌کشد، گفتند.
«خانم و آقای آدلر» به شهرزاد رسیدند
نمايش «خانم و آقای آدلر» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا اسماعیلی به زودی در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه خواهد رفت.
«کله پوک‌ها» به شهرزاد می‌روند
نمایشنامه‌خوانی «کله پوک‌ها» به کارگردانی ساسان پیری روز جمعه 1 تیر 1403 در سالن شماره سه شهرزاد اجرا خواهد شد.
اخبار تئاتر تهران
هنرهای نمایشی
زیرشاخه ها
اخبار تئاتر
در فضای مجازی
هنرهای نمایشی

هنرهای نمایشی، در وهله اول مبتنی بر فیزیک بدن و سپس به سایر امکانات برای خلق هنر نیازمند است. در ایران هنرهای نمایشی را بیشتر به تئاتر می‌شناسند و اخبار‌ تئاتر اولویت جستجوی هنرمندان علاقه‌مند به هنرهای نمایشی است.

تئاتر از یونان به جهان معرفی شد، به رُم باستان رفت و در نهایت تمام جهان را در برگرفت.

زیرشاخه ها

اگر تعریف روایت داستان به صورت زنده در مقابل تماشاچیان را به‌عنوان تعریفی ساده و کامل از تئاتر بدانیم؛ تئاتر، زیرمجموعه‌های بسیاری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تئاتر خیابانی، پانتومیم، روحوضی، نقالی، نمایشنامه خوانی، عروسکی، تعزیه، تئاتر سن، سیاه بازی و … اشاره کرد.

اما اساتید تئاتر اگرچه به همه این زیرشاخه‌ها علاقه داشته و دارند و حتی شاید تجربه اجرا در همه این حوزه‌ها را داشته باشند اما تئاتر صحنه‌ای، از محبوب‌ترین زیر شاخه‌های تئاتر است و بیشتر مخاطبان وقتی کلید واژه اخبار تئاتر را جستجو می‌کنند، به‌دنبال اطلاعات بیشتر درمورد این حوزه هستند. 

اخبار تئاتر

پلاتوهنر اعتقاد دارد، نگاه حرفه‌ای به حوزه خبرهای هنری را زمانی در خود ایجاد کرد که به دنیای تئاتر ورود نموده است. انتشار اخبار تئاتر به صورت تخصصی برای پلاتوهنر اهمیت بسیاری دارد و همواره جزو اولویت‌های پایگاه خبری ما بوده است. نرگس ذکایی، بعنوان، خبرنگار حوزه هنرهای نمایشی در پلاتوهنر مشغول به فعالیت است و تاکنون با اساتید، کارگردان‌ها، بازیگران و سایر عوامل دیگر این حوزه گفتگوهای جذابی داشته که این گفتگوها همواره مورد توجه قرار گرفته است.

در فضای مجازی

هنرهای نمایشی پلاتوهنر، در اینستاگرام فعالیت خود را از اوایل سال 1401، ابتدا با نام «آوینا»، آغاز کرد و بعدها این نام به «پلاتو هنر» تغییر کرد و هم‌اکنون مخاطبان و علاقه‌مندان به اخبار تئاتر یا هنرهای نمایشی می‌توانند به آدرس platotheater مراجعه کرده و به صورت تخصصی اخبار تئاتر را پیگیری کنند.

برای ورود به صفحه اینستاگرام هنرهای نمایشی پلاتوهنر ، اینجا کلیک کنید.