پلاتو هنر

مهمترین اخبار

گزارش اختصاصی

1403/01/29
«تاسیان» و «عشق ادامه‌دار» را به گوش جان بشنوید
3, گزارش تولیدی موسیقی
1403/01/28
موسیقی، در مرزبندی یک جغرافیای خاص نمی‌گنجد
3, گزارش تولیدی موسیقی
1403/01/27
با اسپاتیفای، ریمیکس بسازید
3, گزارش تولیدی موسیقی
1403/01/26
بی‌مهری گریبان‌گیر موسیقی ‌بی‌کلام و سولونوازی است
3, گزارش تولیدی موسیقی
1403/01/25
موج جدید کنسرت‌های بهاری آغاز شد
3, گزارش تولیدی موسیقی
1403/01/23
با جدیدترین قطعات موسیقی آشنا شوید
3, گزارش تولیدی موسیقی

سایر اخبار

جدیدترین پوسترها

موزیک ویدیوی آهنگ «بی‌معرفت» منتشر شد
آهنگ سینا شعبانخانی به نام «یارم» منتشر شد
آهنگ «دلتنگم» رضا ملک‌زاده منتشر شد
موزیک ویدیو «مست عشق» رونمایی شد
اخبار روز موسیقی
هنر موسیقی
موسیقی ایرانی
سبک های موسیقی
اخبار موسیقی
در فضای مجازی
هنر موسیقی

موسیقی را به‌عنوان هنر اول معرفی می‌کنند. موسیقی را هنری می دانند که قادر به برقراری ارتباط مطلوب با اقوام و ملل مختلفِ بدون هیچ تشابه فرهنگی، قومیتی و زبانی، می باشد. . از موسیقی گاهی به‌عنوان زبان مشترک یاد می‌کنند. گاهی یک قطعه موسیقی، قادر است شنونده خود را بدون آنکه زبان مشترکی با آهنگساز داشته باشد، به گریه، شادی، غم و هیجان وادار کند. عناصر تشکیل‌دهنده موسیقی، صدا و سکوت است که با ریتمی خاص توسط نوازندگان مختلف نواخته می‌شود. موسیقی را صدایی بازسازی شده از طبیعت هم می‌دانند. در بسیاری از فرهنگ ها موسیقی جزئی از فرهنگ آن جامعه محسوب می‌شود. و مردم آن جامعه اخبار روز موسیقی را با حساسیت خاص دنبال می کنند.

موسیقی ایرانی

دستگاه‌های موسیقی، اصطلاحی در موسیقی سنتی ایرانی است که از چند نغمه و گوشه تشکیل شده است. دستگاه‌های موسیقی با هم در گام، کوک و فواصل نت هم‌آهنگی دارند. در اخبار روز موسیقی ایران، دستگاه های، همایون، ماهور، شور، سه گاه، چهارگاه، راست پنجگاه، نوا بعنوان هفت دستگاه موسیقی ایرانی معرفی می شوند. پنج آواز به نام‌های ابوعطا متعلق به دستگاه شور، آواز بیات اصفهان متعلق به دستگاه همایون، آواز بیات ترک متعلق به دستگاه شور، آواز افشاری متعلق به دستگاه شور، آواز دستگاه دشتی متعلق به دستگاه شور و آواز بیات متعلق به دستگاه شور مرتبط با این هفت دستگاه موسیقی هستند.

سبک های موسیقی

در حال حاضر سبک‌های سنتی، پاپ، راک، رپ یا هیپ هاپ، بلوز، رگه، جاز، کانتری، ترنس، هاوس، الکترونیک و بسیاری دیگر از سبک‌های موسیقی در ایران به شکل‌های مختلف اجرا می‌شوند. گفتنی است موسیقی محلی که هر قوم در هر جای ایران مختص خود به آن موسیقی می‌پردازد را هم نباید فراموش کنیم. بررسی کلید واژه اخبار روز موسیقی نشان می دهد که موسیقی های محلی، رپ ، پاپ و سنتی در حال حاضر پرطرفدارترین گونه موسیقی در بین مردم ایران هستند 

اخبار موسیقی

پلاتوهنر به‌عنوان یک رسانه تخصصی هنر، در بخش اخبار روز موسیقی، سعی کرده به هنر موسیقی، نگاه ویژه و متفاوتی داشته باشد. اکنون سمیرا اسدیان به‌عنوان، خبرنگار حوزه موسیقی در پلاتوهنر مشغول به فعالیت است و تاکنون با نوازندگان، ترانه‌سرایان، خوانندگان، آهنگسازان، پیشکسوتان و اساتید حوزه موسیقی، گفتگوهای جذابی داشته است.

در فضای مجازی

 هنر موسیقی پلاتوهنر، در اینستاگرام فعالیت خود را از اواسط سال ۱۴۰۲ به آدرس platohonar_music آغاز کرده است. و در آن اخبار روز موسیقی و گفتگوهای سمیرا اسدیان با هنرمندان موسیقی کشورمان منتشر شده است. برای ورود به صفحه اینستاگرام هنرموسیقی، اینجا کلیک کنید.