پلاتو هنر
پلاتوهنر کار خود را در حوزه رسانه تخصصی هنر چگونه آغاز کرد؟
همه داستان پلاتوهنر، از شروع یک بحث، در جمعی دوستانه، شروع شد. سال ۱۴۰۰ تصمیم گرفتیم در حوزه هنر، رسانه ای تخصصی تاسیس کنیم. تعدادی رفیق، که به واسطه ساخت مستند دور هم جمع شده بودیم و هرکدام تخصص منحصر به فرد خود را داشتیم. کارگردان، تصویربردار، تدوین گر و ... ما ابتدا در اینستاگرام با نام ``آوینا`` صفحه ای با موضوع سینما را راه انداختیم اما خیلی زود، به دنیای تئاتر ورود کردیم و با ورود به دنیای تئاتر نگاه حرفه ای تر به حوزه رسانه را سرلوحه کار خود قرار دادیم. ما اهداف بالایی برای خود ترسیم کردیم و برای رسیدن به این اهداف نمی توانستیم به هیچ نهاد یا ارگان دولتی وابسته باشیم اما در صورتی که دریافت کمک باعث ایجاد وابستگی نشود از دریافت آن هم دریغ نکرده و نمی کنیم.
پلاتوهنر متعهد به چیست؟
پلاتوهنر متعهد به ایجاد فضایی خلاق و الهام بخش برای هنر، هنرمندان و علاقمندان هنری در کشور است.
پلاتوهنر امید را از طریق ترویج هنر اصیل، اشاعه هنر بدون سوگیری‌های تحمیلی، ارتقاء آموزش‌های هنری و افزایش آگاهی جامعه نسبت به شاخه‌های مختلف هنری، انجام خواهد داد.
با اهداف و چشم انداز پلاتوهنر آشنا شوید
ظرفیت بالای هنری در ایران و استعدادهای موجود در گوشه،گوشه کشور عزیزمان که هرگز فرصت دیده شدن نمیابند به خصوص در هنرهایی که رنگ و بوی فراموشی به خود گرفته اند باعث می شود تا وجود پلاتوهنر ضرورت یافته و ما می خواهیم
اول: فرصتی برابر برای دیده شدن تمام استعدادهای هنری کشورمان ایران را فراهم سازیم
دوم: زمینه ساز رشد آن ها شویم
سوم: صدور هنر و روح هنرمند اصیل ایرانی به کشورهای منطقه
و این اهداف والا، چاره ای جز تبدیل شدن به یک هاب رسانه ای ابتدا در ایران و سپس در آسیا را برایمان نمی گذارد.
ما با تبدیل شدن به هاب رسانه تخصصی هنر در آسیا، فرصت دیده شدن بهتر برای هنرمندان کشورمان را در همه عرصه های هنرهای هفتگانه + بازی را فراهم می سازیم
بیانیه ماموریت پلاتوهنر
ما با گسترش دسترسی به منابع هنری، فنی و تخصصی، زمینه‌ای ایجاد می‌کنیم تا هنرمندان از بهترین ابزارها، فنون و تکنیک‌ها برخوردار شوند و بتوانند با ورود به عرصه‌های داخلی و بین‌المللی شهرت کسب کنند.
همچنین، در تلاشیم تا برای جوانان دسترسی ساده‌تری به منابع هنری عمومی ایجاد کنیم و آنان را به فرصت‌های آموزش هنری و شناخت فرهنگ هنری تشویق ‌کنیم.

در کنار آموزش، با انتشار اخبار دقیق و نقد تحلیلی و سازنده در قالبی حرفه‌ای، به شناخت بهتر هنر و هنرمندان می‌پردازیم و جامعه را به سمت پرورش نگرش و تجربه هنری تشویق می‌کنیم

پلاتوهنر چه کارهایی انجام می دهد؟
پلاتوهنر برای پیشبرد اهداف خود با هنرمندان مصاحبه تلفنی و میدانی انجام می دهد، به پشت صحنه تئاترها، کنسرت ها، گالری ها و ... رفته تا گزارش های مستند کوتاه تهیه کند، امورتبلیغاتی برخی از تئاترها، گالری ها و ... را بر عهده می گیرد، از همایش ها و سمینارها تصویربرداری می کند، در نشست های تخصصی و خبری با موضوع هنر حضور میابد. فیلم تئاتر تهیه می کند. و بسیاری از دیگر از امور مربوط به حوزه هنر را که منجر به درآمدزایی برای ادامه حیات این پایگاه خبری شود، در دستور کاری خود قرار داده است.
شعار پلاتو هنر چیست؟
پلاتوهنر رسانه ای تخصصی برای هر هنر
پلاتوهنر

خانواده پلاتوهنر

محمد زارع
صاحب امتیاز
ریحانه زمزم
مدیر پایگاه خبری
بهروز پادیاب
مدیر تصویربرداری و دبیر عکس
علیرضا بوربور
تدوینگر و هماهنگی امور داخلی
نگار امیری
سردبیر
فاطمه زهرا معصومی
مترجم و خبرنگار حوزه هنر و تکنولوژی
سمیرا اسدیان
عکاس و خبرنگار حوزه هنر موسیقی
فاطمه حسینی
ادمین شبکه های اجتماعی
مهدیه عسگری
دیجیتال مارکتر
صادق منصورخاکی
مدیر هنری و طراح گرافیک
حنیف منتظرقائم
فیلمنامه نویس
محمد حسین مولایی
پشتیبانی سایت و مسئول سئو

اینستاگرام پلاتوهنر