پلاتو هنر

مهمترین اخبار

گزارش اختصاصی

1403/01/25
طبیعت، منبع الهام من برای نقاشی است
3, گزارش تولیدی هنرهای تجسمی
1403/01/19
کارهای بازاری و کپی در گالری زرنا جایی ندارند
3, گزارش تولیدی هنرهای تجسمی
1403/01/18
گالری‌گردی در گذرِ بهار
3, گزارش تولیدی هنرهای تجسمی
1403/01/15
معیارهای ارزیابی و تحلیل یک اثر هنری
3, گزارش تولیدی هنرهای تجسمی, گزارش ویژه
1403/01/01
آغاز سال نو با گالری‌گردی
3, گزارش تولیدی هنرهای تجسمی
1402/12/23
«بر فراز دشت» در موزه هنرهای معاصر تهران
2, گزارش تولیدی هنرهای تجسمی

سایر اخبار

در موزه هنرهای معاصر چه ببینیم؟
موزه هنرهای معاصر تهران شامل جامع‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه هنر نوگرا در دنیاست.

جدیدترین پوسترها

نمایشگاه گروهی «مواجهه»
نمایشگاه انفرادی «برجا مانده‌ها»
نمایشگاه گروهی
نمایشگاه گروهی «مثبت، منفیِ پنجاه»
اخبار هنرهای تجسمی
هنرهای تجسمی
زیرشاخه‌ها
اخبار هنرهای تجسمی
در فضای مجازی
هنرهای تجسمی

اگر طراحی بازی را هم که اخیرا برخی از آن به عنوان هنرهشتم یاد می‌کنند حساب کنیم، هنرهای‌تجسمی از جمله هنرهای هشتگانه است که از محبوبیت بالایی میان هنرمندان جهان برخوردارد است. هنری اصیل، با زیرشاخه های فراوان مبتنی بر حس بینایی که گاه از آن به عنوان «هنرهای بصری» نیز یاد می‌شود. محبوبیت هنرهای‌تجسمی در جهان باعث شده است، تا اخبارهنرهای‌تجسمی همیشه طرفدارن خود را داشته باشد. 

زیرشاخه‌ها

ممکن است که ما انسان‌ها روزانه به دفعات متعدد با اخبار هنرهای‌تجسمی مواجه شویم زیرا از مجموعه هنرهایی که ما پیرامون خود می‌شناسیم، قسمت عظیمی از آن‌ها زیرمجموعه هنرهای تجسمی به حساب می آیند از هنر نقاشی گرفته تا خوشنویسی، مجسمه سازی، عکاسی، گرافیک، تصویرسازی، نگارگری، هنرهای جدید، سرامیک، معماری، صنایع دستی و به صورت کلی هر هنری که به تجسم ذهن و طراحی ارتباط  داشته باشد، می‌تواند زیرمجموعه هنرهای تجسمی باشد. البته دسته‌بندی‌ها هرگز دقیق نبوده و شباهت و تداخل میان هنرهای تجسمی و هنرهای ترسیمی بسیار است.

اخبار هنرهای تجسمی

پلاتوهنر به عنوان یک رسانه تخصصی هنری، در بخش خبری خود به پوشش ویژه و اختصاصی اخبار هنرهای تجسمی در ایران می‌پردازد. “ندا زنگینه” به‌عنوان خبرنگار این حوزه در پلاتوهنر مشغول فعالیت است و به گفتگو با هنرمندان پیشکسوت، حرفه‌ای و جوانان بااستعداد، پوشش اخبار گالری‌ها و نوشتن یادداشت و گزارش‌های موضوعی در رابطه با مبانی هنرهای تجسمی می‌پردازد. رویکرد اصلی این مطالب نگاه تخصصی به هنرهای تجسمی است که تاکنون با استقبال اساتید این حوزه، روبه‌رو شده است.

در فضای مجازی

در حال حاضر گروه هنرهای تجسمی پلاتوهنر، در صفحه اینستاگرام به آدرس platohonar_visualart” فعالیت دارد. اولویت این صفحه جذب دنبال‌کنندگان حرفه‌ای در حوزه هنرهای تجسمی است و در این راستا به تولید و انتشار اخبار تخصصی با هدف معرفی هنرمندان و آموزش هنرجویان می‌پردازد.

برای ورود به صفحه اینستاگرام و بررسی اخبار هنرهای تجسمی، اینجا کلیک کنید.