نمایشگاه انفرادی کاریکاتورهای کامبیز درم‌بخش به نام «به یاد کامبیز درم‌بخش» تا سه شنبه ۸ اسفند در گالری آرت سنتر برپاست.

در بیانیه این نمایشگاه می‌خوانیم: «کامبیز درم‌بخش (۱۴۰۰-۱۳۲۱) به معنای واقعی شاعرانگی و بداهه‌سرایی و نگاری در آثارش موج می‌زند. او یک طراح به تمام قامت بود و می‌توانست از هر حادثه‌ و فراز و نشیبی در راستای ایده و خطوط بر کاغذ بسیار دقیق و موجز بهره گیرد.

آدم‌های او خلق‌شدهٔ نگاه و دنیای وی هستند و صاحب یک مُلکِ جغرافیایی تاریخی در فرهنگ ایرانی هستند. او در رفتار اجتماعی بسیار ظریف و دقیق بود و آدابی منحصربه‌فرد را در اجتماع داشت و دقیقاً همین بازتاب را در آثارش می‌بینیم.

درم‌بخش یگانه بود در ساحت تصویر و فضاسازی‌هایش و او با زبان پر از شوخ‌طبعی، سرمستی می‌آفرید و تمامی آنچه که در زیستش جاری بود در آدم‌های بی‌نشان و ساده‌اش جاری می‌شد. او را باید در قلمرویی پهناورتر از کاریکاتور جُست زیرا یک الفت و عمیقاً یک نگاه هستی‌شناسانه در اثر داشت و واقعاً باید گفت آدم‌های خلق‌شدهٔ او مخلوقات ساحت هنری اویند.»

آرت سنتر در نشانی تهران، بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان واقع شده و همه روزه از ساعت 11تا 21 میزبان مخاطبان است.