به گزارش پلاتو هنر، یک گروه هارد راک آمریکایی، جدیدترین موزیک ویدئوشان را با استفاده از هوش مصنوعی ساختند. این گروه که Guns N’ Roses نام دارد، موزیک ویدئو جدیدترین اهنگ‌شان به نام The General را با استفاده از هوش مصنوعی خلق کردند.

استودیو Creative Works London معمولا موزیک ویدئو‌های این گروه راک را می‌سازد اما این بار دَن پاتر مدیر هنری این پروژه با استفاده از یکی از ابزارهای تبدیل متن به تصویر هوش مصنوعی به نام «اِستِیبِل دیفیوژن» (Stable Diffusion) این موزیک ویدئو را خلق کرد.

موزیک ویدئو The General داستان پسربچه‌ای را روایت می‌کند که در کوچه‌های بنفش‌رنگ و پرآشوب شهر مشغول پرسه زنی است که مورد تهدید اسباب‌بازی‌های دوران کودکی‌اش قرار می‌گیرد. این موزیک ویدئو را در ادامه می‌توانید ببینید.

دَن پاتر درمورد هوش مصنوعی به نشریه Decrypt گفت: «به نظرم مشکل بیشتر هنرمندان با هوش مصنوعی این است که فکر می‌کنند ای آی یک جورهایی می‌گوید«بفرمایید! این تصویر نهایی شما است» و این طرز فکر واقعا خطرناک است؛ این‌که فکر کنید «خب. می‌توانیم با یک دستور به هوش مصنوعی به نتیجه برسیم.»

پاتر همچنین عنوان کرد که هوش مصنوعی «یک ابزار» است نه جایگزینی برای هنرمندان.

گروه Guns N’ Roses در فوریه سال 1985 به رهبری اَکسل رُز شکل گرفت. این گروه اولین آلبوم خود را در سال 1987 منتشر کرد که بیش از 30 میلیون نسخه آن فروش رفت. اَکسل رز خوانده، دیزی رید نوازنده کیبورد، داف مک‌کگن نوازنده گیتار بیس، ریچارد فرتس نوازنده گیتار ریتم، فرانک فرر نوازنده درامز و اسلش نوازنده گیتار لید از اعضای حال حاضر این گروه هارد راک هستند.

در ایران هم فرید ناظرفصیحی برای اولین بار جلوه‌های تصویری کنسرت دی‌ماه علیرضا قربانی را با کمک هوش مصنوعی خلق کرد. او در این باره عنوان کرد: «در این مدت اخیر که AI عرضه و وارد بازار شد و مورد استفاده عموم‌ قرار گرفت، ما هم به عنوان‌ استودیویی که سال‌ها کار جلوه‌های بصری انجام دادیم و همیشه با تکنولوژی درگیر بودیم‌ و سعی کردیم با ایده‌ها و محصولاتی که درست می‌کنیم در این زمینه پیشرو‌ باشیم، تصمیم گرفتیم برای فضاسازی‌ها و ویدیوها از AI هم استفاده کنیم.»

بیشتر بخوانید:

جلوه‌های تصویری کنسرت علیرضا قربانی را ببینید