پلاتو هنر


رقیب جدی‌تر ChatGPT در راه است؟

به گزارش پلاتو هنر، به گفته‌ یک افشاگر خوش‌سابقه، جدیدترین نسخه‌ سیری که با هوش مصنوعی ادغام شده است در آینده‌ای نه‌چندان دور معرفی می‌شود.

اپل بازنده‌ اولین دور از رقابت شرکت‌ها در بازار هوش مصنوعی بوده است، اما می‌خواهد سال آینده با اضافه‌کردن مدل زبانی بزرگ (LLM) به دستیار هوشمند سیری، کمبودها را جبران کند. شایعه‌ی جدیدی اعلام می‌کند که نسخه‌ی جدید Siri را در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۴ و به‌طور دقیق‌تر کنفرانس WWDC 2024 خواهیم دید.

بر اساس ادعای یک افشاگر در ایکس (توییتر سابق)، اپل مشغول توسعه‌ی نسخه‌ی جدید سیری با مدل هوش مصنوعی است، نظیر آنچه برای سرویس‌هایی مثل ChatGPT مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل زبانی اپل، به‌صورت اختصاصی ساخته می‌شود؛ درحالی‌که برندهایی مثل متا و مایکروسافت از مدل زبانی بزرگ شرکت‌های دیگر استفاده می‌کنند.

افشاگر ایکس می‌گوید اپل در پی تبدیل‌کردن سیری به قدرتمندترین نرم‌افزار هوش مصنوعی خود است. بدین ترتیب قرار است سیری در مرکز تلاش‌های اپل در حوزه‌ی هوش مصنوعی قرار بگیرد و به رقیب مستقیم سرویس‌های محبوب امروزی تبدیل شود. شاید سیری جدید را در کنفرانس WWDC 2O24 (اواخر خرداد ۱۴۰۳) ببینیم.

عده‌ای از افشاگران می‌گویند اپل برخی از سرویس‌های هوش مصنوعی سیری را صرفاً وارد آیفون ۱۶ می‌کند تا انگیزه‌ی مردم به خرید نسل جدید گوشی اپل بیشتر شود. البته مدل‌های دیگر مثل گوشی آیفون ۱۵ نیز هوش مصنوعی را دریافت خواهند کرد.

منبع: زومیت

بیشتر بخوانید:

نتفلیکس انیمه «نابودگر» را پخش می‌کند