به گزارش آوینا تئاتر، نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نوشته محمدامیر یاراحمدی به کارگردانی محمد ‌علیدادی و تهیه‌کنندگی مهدیه قره‌باغی تا بیست و پنجم آبان در تماشاخانه اهورا میزبان مخاطبان خواهد بود.

یاراحمدی نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» را در هشت پرده به نگارش در آورده است. این نمایشنامه به اواخر دوره قاجار و جامعه‌ای که دروغ مبنای آن شده می‌پردازد.

این نمایشنامه درباره داستان خانه، خاندان و سرنوشت سه زن بیوه محمدتقی خان، بعد از مرگ اوست که در مواجهه با پیشکار دغل‌باز، ریاکار و چپاولگر مرد خانه قرار می‌گیرند.

زنان در سه رده سنی نشانگر سه نسل جامعه هستند و خرس این داستان نماد قدرت خارجی بیرونی است که در پشت پرده اوضاع را کنترل می‌کند.

در خلاصه این اثر نمایشی آمده است: «بگم چه خوابی دیدم خواب دیدم تو اتاق پنج دری خواب بودم، نمیدونم تو خواب چه خوابی می‌دیدم اما هرچی بود تو خواب ناله می‌کردم ناغافل یکی تو گوشم گفت چیه نیم‌تاجکم ؟؟ چرا ناله می‌کنی؟؟ هولی از خواب پریدم دیدم جناب مم تقی خان گفتم نیم‌تاج الملوک تصدقتون از وقتی شما رفتین من یه خواب خوش ندیدم گفت می‌خوای یه خواب خوش ببینی؟؟ چشمهامو بستم دست کشید به پیشونیم یه وقت چشم باز کردم دیدم خونه عین روز روشنه اما دور تا دورم تا چشم کار می کنه پر از گربه کوره‌ست…»

مهدیه ‌قره‌باغی، پرند ‌کانطوری، نگار ‌سلطانی، سمیه ‌قدیمی، معصومی، علی دولتی، ابولفضل یوسفی، احمد زارع، حسام قهوه‌چی و آریو امیری بازیگران این نمایش هستند.

نگین ‌سلطانی (منشی صحنه)، احمد ‌زارع (دستیار کارگردان)، امیر گوئینی، دریا قاسمی، علی ملایجردی (موسیقی)، امیرعلی عمادی، محمد صفری، پیمان قاسمیانی (تیزر و عکس)، محمد ‌علیدادی (طراح دکور)، غزل ‌محمدی (طراح گریم)، مریم خرد، هلیا ‌شکری (طراح لباس و اجرای لباس) و نجمه دستورانی (گرافیست) از دیگر عوامل این اثر نمایشی به شمار می‌آیند.

مخاطبان می‌توانند بلیت این نمایش را که تا بیست و پنجم آبان ماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه اهورا روی صحنه است با مبلغ 90 هزار تومان از سایت تیوال تهیه کنند.