پلاتو هنر

«Deep Dream»؛
هوش مصنوعی و رویاهایی که به تصویر می‌کشد

به گزارش پلاتو هنر، به نظرتان هوش مصنوعی در رویای خود چیزها را چگونه می‌بیند؟ در این گزارش قصد داریم هوش مصنوعی‌ای را معرفی کنیم که رویای خود را به تصویر می‌کشد، البته با کمک ما.

هوش مصنوعی‌ «Deep Dream»

با «Deep Dream» آشنا شوید

کمپانی گوگل در سال 2015، هوش مصنوعی‌ «دیپ دریم» (Deep Dream) را منتشر کرد. «دیپ دریم» با استفاده از یادگیری ماشینی می‌تواند تصاویر انتزاعی و سورئال خلق کند.

کلمه «Deep»در فارسی به معنی عمیق و «Dream» به معنی رویا است که به طور کلی این دو کلمه در کنار یکدیگر به معنی «رویای عمیق» هستند.

هنرمندان زیادی با استفاده از این هوش مصنوعی اثر هنری خلق می‌کنند؛ مثلا برخی از گرافیست‌ها از بافت‌هایی که «Deep Dream» خلق می‌کند، در ساخت آثار خودشان بهره می‌گیرند.

با «Deep Dream» رویا بافی کنید

خلق تصاویر رویاگونه با «Deep Dream» بسیار ساده است. پس از وارد شدن به سایت Deep Dream Generator و ساخت حساب کاربری، یک عکس به عنوان پرامپت به «Deep Dream» می‌دهیم. این هوش مصنوعی پس از بررسی الگوهایی که در عکس می‌بیند، شدت وضوح آن‌ها را چند برابر می‌کند و به این ترتیب تصویری سورئال و رویایی به ما تحویل می‌دهد.

ویرایش تصویر نهایی با کمک امکاناتی که خود سایت ارائه می‌دهد نیز میسر است.

هوش مصنوعی‌ «Deep Dream»

آیا «Deep Dream» رایگان است؟

استفاده از این هوش مصنوعی تا سال 2023 رایگان بود اما در حال حاضر برای استفاده از این ابزار، باید اشتراک ماهانه تهیه کرد.

فاطمه زهرا معصومی

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

پانزده − پنج =