به گزارش پلاتوهنر، نامزدهای بخش تئاتردومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ) اعلام شد.

هیات انتخاب و داوران بخش تئاتر دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ) پس از بازبینی بیش از ۴۰۰ اثر نمایشی ارسال شده به دبیرخانه، نامزدهای خود را در رشته‌های مختلف اعلام کردند.

آثاری که از اول فروردین 1401 تا 30 دی‌ماه 1402 به روی صحنه رفته‌اند متقاضیان شرکت در این رویداد هستند.

آیین تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ) روز شنبه ۱۹ اسفندماه برپا خواهد شد.

بهترین نمایشنامه نویس

۱- محمد میرعلی اکبری برای نمایشنامه معبد اقیانوس

۲- موسا درویشی برای نمایشنامه شازو

۳- رحیم رشیدی تبار برای نمایشنامه هنبوری (دیوارخانی)

۴- مهدی میرباقری برای نمایشنامه سیاوش در آتش

۵- وحید آبرود برای نمایش احتمال سقوط یک مترو در خانه شما

۶-حمید امجد برای نمایش وقت خوش

جشنواره حافظ

بهترین کارگردان

۱- گلاب آدینه برای نمایش پرده خانه

۲- علیرضا کوشک جلالی برای نمایش جنون محض

۳- مهران رنجبر برای نمایش چه

۴- کیومرث مرادی برای نمایش مانش

۵- ابراهیم پشت کوهی برای نمایش مکبث زار

۶- آرش دادگر برای نمایش فریز مکبث فریز

۷- کوروش شاهونه برای نمایش هیدن

۸- عبدالله برجسته برای نمایش بیست و هفت سالگی

دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ)

بهترین بازیگر مرد

۱- مهران رنجبر / چه

۲- رشاد معینی / معجون السالطین

۳- سام درخشانی / مانش

۴- شهروز دل افکار / مکبث زار

۵- مهدی یگانه / کشتی نوح

۶- علی محمودی / معجون السالطین

۷-شهروز دل افکار / قصه ترانه های ماندگار

دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ)

بهترین بازیگر زن

۱- نورا هاشمی / قصه ترانه های ماندگار

۲- صدف اسپهبدی / جنون محض

۳- حدیث میرامینی/ بی چرا زندگان

۴- یلدا عباسی / بی چرا زندگان

۵- صدف اسپهبدی/ فریز مکبث فریز

۶- آذین نظری / کشتی نوح

۷- ریحانه رضی / هیدن

دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ)

بهترین دستاورد فنی

۱- سینا ییلاق بیگی برای طراحی صحنه نمایش توافق نامه

۲- مقدی شامیریان برای طراحی لباس نمایش پرده خانه

۳- فائزه سلطانی برای طراحی گریم نمایش معجون السالطین

۴- آرین کشیش زاده برای طراحی صحنه نمایش جنون محض

۵- کیومرث مرادی برای طراحی نور نمایش مانش

۶- رضا جاویدی برای عکسی از نمایش انسان اسب پنجاه پنجاه

۷- فرشید ترقی برای عکسی از نمایش مرگامرگ

۸- مهدی دوایی برای طراحی پوستر معرکه در معرکه

۹- ابوالفضل فیروزمندی برای عکسی از نمایش مرگامرگ

۱۰- احسان نقابت برای طراحی پوستر نمایش همکارها

دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ)

استعداد تازه تئاتر ایران (نشان علی معلم)

۱- ویدا موسوی برای کارگردانی و بازیگری نمیاش بهشت حکیم الله/ اصفهان

۲- فرشید روشنی برای کارگردانی نمایش اسفرود بی دم / تهران

۳- هاشم مِهری برای کارگردانی نمایش خان نهم / شوشتر

۴- امیرعلی تقی زاده برای کارگردانینمایش کشتی نوح/ تهران

۵- نینا گودرزی برای بازی در نمایش پیرهن زرشکی / مشهد

۶- صبا وحدتی برای بازی در نمایش پیرهن زرشکی / مشهد

۷- ضحا رجایی فر برای بازی در نمایش دشمن خدا/ تهران

۸- نفس جافری برای بازی در نمایش دشمن خدا/ تهران

۹- عمادالدین رجبلو برای کارگردانی نمایش دشمن خدا/تهران

۱۰- قحطبه فخرایی برای کارگردانی نمایش شازو/ بردخون

دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ)

بهترین تئاتر خیابانی

۱- پدر به کارگردانی سید حسام شریعتمداری

۲- مشد و لگد محترمانه به کارگردانی مصطفی کولیوندی

۳- رادیکال به کارگردانی حسنا قبادی

۴- شوسه به کارگردانی احمد جعفری

دومین مراسم تئاتر و موسیقی علی معلم (تندیس حافظ)