اطلاعات کامل فیلم «جنگ جهانی سوم» 

 

خلاصه داستان :

شکیب (محسن تنابنده) کارگر روزمزدی است که برای کارکردن در لوکیشن ساخت یک فیلم درباره جنگ جهانی دوم به محل اعزام می‌شود. اما بنا به شرایطی به بازیگر اصلی فیلم تبدیل می‌شود و…

 بازیگران و سایر عوامل:

بازیگران: محسن تنابنده، ندا جبریلی، مهسا حجازی، نوید نصرتی.

کارگردان: هومن سیدی، ، فیلمنامه: هومن سیدی، آرین وزیر دفتری و آزاد جعفریان، فیلمبردار: پیمان شادمان فر، تدوین: هومن سیدی، طراح صحنه: محسن نصرالهی، طراح لباس: الهام معین، موسیقی: بامداد افشار، صدا: علیرضا علویان، جلوه‌های بصری: فرید ناظر فصیحی، تهیه‌کننده: هومن سیدی.

 

 

 

درباره فیلم :

این فیلم پس از حضور موفق در جشنواره ونیز و کسب دو جایزه بهترین فیلم و بازیگر بخش افق‌ها، در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو، هشتمین دوره جشنواره فیلم جهان آسیا در لس‌آنجلس و جشنواره فیلم استکهلم سوئد نیز حضور موفقی داشت. همچنین در فهرست فیلم‌های جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۲۳ قرار گرفت و اخیرا هم سه جایزه اصلی بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد (محسن تنابنده) را از جشنواره فیلم بلگراد در کشور صربستان دریافت کرد. این فیلم اخیرا از سی و هفتمین جشنواره فیلم فریبورگ سوییس نیز جایزه ویژه هیات داوران مسابقه اصلی و نیز تقدیرنامه هیات داوران جوان را کسب کرد.

ساخته هومن سیدی که اخیرا جایزه بهترین فیلم جشنواره استانبول ترکیه را دریافت کرده، نماینده رسمی سینمای ایران در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۳ بود.

در ۵ آبان، بازیگران، نویسندگان و عوامل دیگر فیلم معرفی شدند و اعلام شد که فیلم‌برداری آغاز شده و در شمال ایران درحال انجام است. برخی از عوامل فیلم قبلاً با سیدی در فیلم‌های «مغزهای کوچک زنگ‌زده» (۱۳۹۶) و «اعترافات ذهن خطرناک من» (۱۳۹۳) همکاری کرده‌اند.

«جنگ جهانی سوم»، ششمین فیلم بلند هومن سیدی پس از «آفریقا»، «سیزده»، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» است و روایت «شکیب» یک کارگر روزمزد بی‌خانمان (با بازی محسن تنابنده) است که هرگز نتوانسته با از دست دادن همسر و پسرش در زلزله سال‌ها پیش کنار بیاید. در طی چند سال گذشته، او با یک زن کر و لال، به نام لادن رابطه برقرار کرده است.