نام فیلم:

خانواده فیبلمن

خلاصه داستان:

سامی فابلمن جوان که در دوران پس از جنگ جهانی دوم در آریزونا بزرگ می‌شود، با رسیدن به سنین نوجوانی آرزوی فیلم‌ساز شدن دارد، اما به زودی یک راز خانوادگی درهم شکننده را کشف می کند و در میابد که چگونه قدرت فیلم‌ها می‌تواند به او کمک کند تا حقیقت ها را ببیند.

درباره فیلم:

اسپیلبرگ داستان زندگی اش را برای کوشنر تعریف کرد و کوشنر به اون گفته بود “باید روزی از روی زندگی ات یک فیلم بسازی.” طرح اولیه فیلمنامه این فیلم در سال ۲۰۱۹ نوشته شد و کار بر روی فیلم نامه در اکتبر ۲۰۲۰ در قرنطینه کرونا شروع شد. خانواده فیبلمن در ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۲ در جشنواره ی فیلم تورنتو به نمایش درآمد و در آن برندهیجایزهیبرگزیدهی مردم شد. بعد از آن در ۱۱ نوامبر اکران محدودی را آغاز کرد در ۲۳ نوامبر از طریق یونیورسال پیکچرز به‌صورت گستردهی اکران شد. این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در زمینهی بازیگری، کارگردانی، فیلم‌نامه، فیلم‌برداری و موسیقی جان ویلیامز ستایش شد. همچنین این فیلم از سوی انستیتوی فیلم آمریکا و هیئت ملی بازبینی فیلم به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ۲۰۲۲ نام گرفت.

اما باید در نظر داشت که فروش این فیلم شکستی تجاری بود و ۱۵ میلیون دلار در مقابل بودجهی ۴۰ میلیون دلاری گویای این امر است. این فیلم در مراسم گلدن گلوب نامزد دریافت پنج جایزه شامل بهترین فیلم – درام و بهترین کارگردانی نیز شد.

عوامل:

کارگردان:  استیون اسپیلبرگ

بازیگران: میشل ویلیامز، پل دینو، ست روگن، گبریل لابل، جاد هیرش

فیلم نامه نویس: استیون اسپیلبرگ

 تدوین : سارا بروشر

فیلم بردار : یانوش کامینسکی

موسیقی: جان ویلیامز

تهیه کننده : کریستی ماکوسکو کریگر، استیون اسپیلبرگ، تونی کوشنر

شرکت توزیع کننده:

یونیورسال پیکچرز

محصول کشور:

آمریکا

 

موسیقی فیلم:

تیزر فیلم: