به گزارش پلاتو هنر، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 27 مهر آغاز به کار کرده است و تا ۱ آبان ادامه دارد. بخش داستانی بین المللی این جشنواره میزبان 28 فیلم کوتاه از کشورهای مختلف است.

«خانه‌ای که داشتیم»(The House we Had) به کارگردانی آندری کرچتوف، یکی از فیلم‌های کوتاه حاضر در بخش داستانی است. این فیلم در 20 دقیقه، ماجرای زندگی یک پدربزرگ که با نوه‌اش زندگی می‌کند و در تلاش برای پیدا کردن معنی زندگی هستند را به نمایش در می‌آورد. فیلم «خانه‌ای که داشتیم»

«خانه‌ای که داشتیم» محصول روسیه است که علاوه‌بر حضور در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، در بیست و پنجمین دوره جشنواره بین المللی شانگهای نیز حضور داشته بود. این فیلم کوتاه در تابستان سال 2022 و در شهرهای سنت پترزبورگ و تامبوف فیلمبرداری شده است.

در ادامه می‌توانید گفتگوی کوتاه پلاتو هنر با کارگردان این فیلم را بخوانید.

*کمی درباره فیلم‌تان بگویید.

من آندری کرچتو هستم. اسم فیلم من «خانه‌ای که داشتیم» است. داستان این فیلم درباره یک پدربزرگ و نوه‌اش است که با هم زندگی می‌کنند و زمان جداشدن آنها سر می‌رسد. نوه او برای تحصیل در مسکو، به پایتخت نقل مکان می‌کند. پدربزرگ داستان قرار است که بمیرد و نوه‌اش در پیدا کردن معنای زندگی پدربزرگش به او کمک می‌کند. پوستر این فیلم را هم یکی از دوستانم با تکنیک نقاشی دیجیتال، طراحی کرده است.

*چرا ایران را برای نمایش فیلم‌تان انتخاب کردید؟

من چیز زیادی درباره این جشنواره نمی‌دانستم ولی بعضی اوقات رویای سفر به ایران را داشتم چونکه ایران و مردمانش زیبا هستند و حالا اینجا حضور دارم. شرکت در فستیوال‌های بزرگ این چنینی یک موقعیت عالی برای من و هر فیلم‌ساز جوان دیگر است.

گزارش ویدیویی این گفتگو را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید:

فاطمه معصومی