به گزارش پلاتو هنر، فیلم «اجرای زنده ایمجین دراگونز در وگاس» Imagine Dragons Live in Vegas یک مستند موزیکال است که در سال 2023 میلادی به کارگردانی مت استین (Matt Eastin) توسط کشور آمریکا ساخته شده است.

ایمجین دراگونز، یک گروه موسیقی آمریکایی به سبک پاپ راک است که از 4 نفر تشکیل شده است.

دن رینولدز (Dan Reynolds) خواننده و وکالیست این گروه است. بن مک کی (Ben McKee) نوازنده گیتار بیس، دنیل وین سرمون (Daniel Wayne Sermon) گیتاریست و دانیل پلاتزمن (Daniel Platzman) درامر این گروه هستند. این گروه موسیقی با آلبوم نایت ویژن (Night Visions) در سال ۲۰۱۲ فعالیت حرفه‌ای خود را شروع کرد. معروف‌ترین قطعه این آلبوم آهنگ «رادیواکتیو» است. مجله رولینگ استون تک‌آهنگ رادیواکتیو را بزرگترین آهنگ راک سال نامید.

آنچه برای این گروه همیشه حائز اهمیت بوده و در این فیلم مستند هم بارها دیده می‌شود، توجه و اهمیت این گروه به زادگاهشان شهر لاس وگاس است.

حضورم را روی صحنه مدیون زادگاهم می‌دانم

لدن رینولدز خواننده این گروه موسیقی در قسمتی از اجرای خود رو به مردم این شهر از علاقه‌اش به زادگاهش می‌گوید: «لاس وگاس، وطنم. این شهر خیلی زیاد برای من ارزشمند است. اینجا به دنیا آمدم و بزرگ شدم. دوره های تحصیلی‌ام در مدارس این شهر گذرانده‌ام. خانواده‌ام، پدر و مادرم امشب اینجا هستند. همانطور آدم هایی که قبلا هم به اجرای ما آمدند. دورانی در اوشی برای 50 نفر اجرا می کردیم. حالا امروز اینجا هستیم و همه را مدیون این شهر و مردمش هستیم. از صمیم قلب دوستتون دارم. نوادا یعنی خونه. ممنونم که به اینجا آمدید. همه چیز را تقدیم شما می‌کنیم چون شما همه چیز را به ما دادید. ممنونم لاس وگاس، ما عاشق شما هستیم.»

زندگی همیشه ارزش ادامه دادن دارد

محتوای آهنگ‌های این گروه معمولاً از ارزش زیستن و درد و رنج‌هایی است که در گذر زمان کشیده‌اند. لدن رینولدز در بخشی از کنسرت می‌گوید: «برای سال ها من تحت روان درمانی بودم. این موضوع حقیقت دارد. دلیل اینکه امروز روی صحنه هستم همین است. دلیل اینکه هنوز روی صحنه راه می‌روم هم همین است. دلیل اینکه هنوز زنده‌ام این است که یک روان درمانگر فوق العاده سال های سال همراه من بوده است. این کار تو را ضعیف و ناتوان نمی‌کند. با افسردگی و اضطراب مبارزه کن. تو تنها نیستی، آدم های خیلی زیادی هستند که دقیقا مانند تو در حال عذاب هستند. همه چیز بهتر می‌شود. تنهایی باهاش سروکله نزن. اگر برات مقدوره برو روان درمانی. زندگی همیشه ارزش ادامه دادن دارد. من آدم های خیلی زیادی را از دست دادم که فکر می‌کردند زندگی برایشان ارزشی ندارد. زندگی همیشه ارزشمند است.»

این گروه موسیقی باور دارند که پس از اتمام اجرا مقداری شادی به دنیا هدیه کرده‌اند، همینطور پاکی و احساس همدردی. همانکه می‌توانند به چهره مردم نگاه کنند، می توانند احساس شادی و غم را در چهره مردم ببینند که گریه می‌کنند و یا با تمام وجودشان آهنگ ها را می‌خوانند. انگار این برایشان یک فرصت و غنیمت است.

ایمجین دراگونز سرزندگی را به صحنه می‌برد

در مصاحبه‌ای در این فیلم مستند مطرح شده است که قطعا آنچه برای این گروه اهمیت دارد، این است که به عنوان یک گروه کنار هم بنشینند و به این فکر کنند که ایمجن درگنز دقیقا چیست و می‌خواهند که مردم از آنها چه تصوری داشته باشند و پیغامشان چیست. این موضوع اهمیت دارد که با یکدیگر به چه موسیقی‌هایی گوش می‌کنند و به این شکل به این درک می‌رسند که ایمجن دراگونز چیست و همانطور که پیش می روند، ایده هایشان شکل می‌گیرد. باید یک نقطه شروع وجود داشته باشد و طبق همان پیش بروند. لاس وگاس مانند خانه آنهاست. در تمام اجراها انرژی و ذهنیتی سرشار از سرزندگی دارند و این را با خودشان به تک تک اجراها می‌برند. این سرزندگی از شهر و زادگاهشان منشا گرفته است. اگر این گروه در شهر دیگری رشد کرده بود به این شکل دیده نمی‌شد. گروه ایمجین دِرَگِنز قطعا در لاس وگاس متولد شد. خیابان لاس وگاس استریپ به گروه زندگی بخشید و اجازه داد رشد کند. گمان بر این است که اگر در هر شهر دیگری غیر از لاس وگاس بودند گروهشان چیزی نمی‌شد که الان هست. یک شهر بزرگ و عجیب را با تعداد زیادی چراغ و نور تصور کنید که تا چه اندازه می‌تواند تماشایی باشد. این گروه دقیقا به همین شکل است.

لدن رینولدز، یک رهبر واقعی

لدن رینولدز خواننده گروه موسیقی ایمجین دِرَگِنز کسی بود که به هم گروهی هایش انرژی می بخشید و تاکید می‌کرد که آنها می توانند در این شهر به یک جایی برسند. در ابتدا هدفشان بر این اساس بود که یک گروه مبتدی به خود متکی تشکیل بدهند. و در حدی درآمد داشته باشند که بتوانند خرج زندگی خود را دربیاورند. اما روحشان خبر نداشت که به این نقطه می‌رسند. هیچ اتفاقی قابل پیش بینی نیست. این شهر مناسب با شخصیت لدن رینولدز برای پیشرفت این گروه بهترین انتخاب بود. لدن رینولدز مانند یک رهبر و مدیر روی صحنه عمل می‌کند.

فیلمی که شخصیت واقعی ایمجین دراگونز را نشان می‌دهد

این فیلم در قالب مستند، ایده بسیار خوبی از حضور واقعی در این گروه است و شخصیت واقعی آنها را ارائه می‌دهد. در این فیلم مستند بخش هایی از مصاحبه‌ها و ویدیوهای قدیمی در سراسر کنسرت پخش می‌شوند و این اتفاق به ایجاد ذهنیت درباره برخی از آهنگ ها کمک می‌کند. این مستند اثری سرگرم کننده و هیجان‌انگیز با تدوین و کارگردانی تاثیرگذار برای طرفداران این گروه موسیقی محسوب می‌شود. در طول کنسرت مخاطب با هر یک از اعضای گروه آشنا می‌شود و حس نزدیکی به آن ها پیدا می‌کند. همانطور نیز در طول قصه با شهری که به شهرت صدای آنها کمک کرده، آشنا می‌شوید.

اگر از طرفداران این گروه هستید یا اطلاعات زیادی در مورد آن ها ندارید اما موسیقی آن ها را دوست دارید، به شدت توصیه می‌شود این فیلم را تماشا کنید.

در ادامه می‌توانید عکس هایی از این گروه موسیقی حین اجرا تماشا کنید: