دیدهنر

آخرین آمار گیشه و مخاطبان سینما/ هر سانس میانگین 35 مخاطب

به گزارش پلاتو هنر، در یک هفته گذشته و تا زمان تنظیم این گزارش (4 دی ماه) هر سانس از سینماهای سراسر کشور میانگین 35 مخاطب داشته است.

طبق اطلاعات سامانه مدیریت فروش و اکران سینمای ایران (سمفا) در یک هفته گذشته تعداد کل مخاطبان سینماهای سراسر کشور 688,939 نفر بوده است که این تعداد در 19,233 سانس به تماشای فیلم‌های مورد علاقه خود نشسته‌اند که این نشان دهنده این است که میانگین مخاطبان سالن‌های سینما 35 نفر بوده است.

در ادامه به بررسی وضعیت فیلم های در حال اکران در هفته اخیر خواهیم پرداخت.

«هتل»

جدیدترین ساخته مسعود اطیابی، همچنان به یکه تازی خود در صدر لیست گیشه سینمای ایران ادامه می دهد. «هتل» به کارگردانی اطیابی و نویسندگی امیر برادران و تهیه کنندگی محمد شایسته اکران خود را از 5 مهرماه آغاز کرد و در مدت زمان 35 روز پس از اکران، رتبه دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما را به نام خود کرد و در همان ابتدای کار به صدر جدول فروش هفتگی سینمای ایران رسید. «هتل» در ماه اول اکران خود توانست بیش از 80 میلیارد تومان فروش داشته باشد و رکورد بیشترین تماشاگر فیلم سینمایی در یک روز را بشکند.

این فیلم در یک هفه اخیر 220,638 بلیت، 4,786 سانس در 419 سالن سینما را به خود اختصاص داد و به رقم 89,077,675,000 ریال دست یافت.

در خلاصه داستان «هتل» آمده است که «از یک‌سو رامین در روز عروسی با همسر مورد علاقه‌اش به طمع پول به دنبال همسر قبلی رفته و داستان زندگی جدید زناشویی اش را دستخوش چالش می‌کند، از سوی دیگر مسعود که همسری عاشق‌ پیشه دارد و هم اوضاع مالی خوب، از روی هوس به دنبال زنی دیگر می‌رود و خود را به دردسر می‌اندازد…»

در این فیلم بازیگرانی چون پژمان جمشیدی، محسن کیایی، ریما رامین فر، صدف اسپهبدی، مه لقا باقری، غلامرضا نیکخواه و… حضور دارند.

«ویلای ساحلی»

حال و هوای «ویلای ساحلی» برخلاف کارگردانش خوب است. در این روزهای اخیر کیانوش عیاری به علت بروز سکته، بر روی تخت بیمارستان بستری است و «ویلای ساحلی» چهاردهمین کار سینمایی او که نویسندگی آن را نیز بر عهده داشته و رضا رخشان تهیه کننده این کار است شروعی طوفانی در گیشه داشت و در طی چهار روز ابتدایی آغاز اکران خود با استقبال مخاطبان سینما روبرو شد. این فیلم اکران خود را از 15 آذرماه 1402 آغاز کرد و در این مدت 166,088 بلیت در 3,921 سانس در 404 سالن را به خود اختصاص داد و موفق به ثبت رقم 69,334,995,000 ریال در گیشه شد.

«ویلای ساحلی» درخصوص خانواده‌ای روستایی است که به عنوان سرایدار قرار است برای ۶ ماه از یک ویلا نگهداری کنند. صاحب ویلا قرار است برای دانشگاه رفتن دخترش ۶ ماه در خارج از ایران زندگی کند و ویلا را…

در این فیلم بازیگرانی همچون رضا عطاران، پژمان جمشیدی، ریما رامین فر و… حضور دارند.

«ورود خروج ممنوع»

«ورود خروج ممنوع» به کارگردانی و نویسندگی امید آقایی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته است. آقایی در مصاحبه با «سینمایی نیوز» الگوی خود در فیلمسازی را اصغر فرهادی و ابراهیم حاتمی کیا دانسته است. «ورود خروج ممنوع» اکران خود را از 15 آذرماه آغاز کرده است و در طی روزهای اخیر با جهشی چشمگیر موفق به صعود به رتبه سومین فیلم پر فروش هفته گردید. این فیلم موفق به ثبت 92,140 بلیت در 2,414 سانس و 320 سالن سینما شد و رقم 39,118,300,000 ریال را به دست آورد.

«ورود خروج ممنوع» داستان یک روحانی را روایت می کند که مسئول عقیدتی یک زندان است و حین برخورد با چند زندانی اتفاقات جالبی برایش رقم می خورد…

در این فیلم بازیگرانی همچون محمدرضا شریفی‌نیا، اکبر عبدی، هادی کاظمی، نیوشا ضیغمی، محمدرضا هدایتی، پوریا پورسرخ، علی صادقی، مجتبی شفیعی، نیما شاهرخ‌شاهی، یاسر جعفری، پژواک ایمانی، سعید امیرسلیمانی، سپند امیرسلیمانی و… حضور دارند.

«فسیل»

سومین اثر کارنامه کریم امینی که قطعا موفق ترین ساخته او نیز است، در حال حاضر به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بدل گشته است. «فسیل» با جذب بیش از شش میلیون و 678 هزار مخاطب، پربیننده‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران در سال اول اکران و پرمخاطب ترین فیلم کمدی بعد از انقلاب است که حالا اکران خود در خارج از ایران و آن سوی آب های خلیج فارس در کشور عمان را نیز آغاز کرده است. امینی علاوه بر کارگردانی، نویسندگی «فسیل» را نیز بر عهده داشته و تهیه کنندگی این فیلم را نیز سید ابراهیم عامریان انجام داده است. این فیلم از 25 اسفندماه 1401 بر پرده نقره ای قرار دارد. تصمیماتی مبنی بر پایان دادن به اکران این فیلم گرفته شده بود که یادداشت عامریان و دفاعش از این اثر را نیز به همراه داشت. اتفاقی که باعث شد  فسیل بعد از قریب به ده ماه حضور بر پرده نقره ای، همچنان مخاطب قابل توجهی را جذب کند. در یک هفته اخیر تعداد 55,323 بلیت را به خود اختصاص داد و در 255 سالن سینما و در 1,512 سانس اکران شد و به رقم فروش 22,319,415,000 ریال دست یافت.

در خلاصه داستان «فسیل» آمده است اسماعیل، سعید و صفا که عضو گروه موسیقی بلک داگز هستند، برای معروفیت و موفقیت تلاش دارند. اسماعیل (با نام خوانندگی اسی) دنبال اجرا جلوی شاه است. اما صفا گرایش چپ دارد و با سرودن ترانه‌های اعتراضی سعی می‌کند محبوبیتی بین مردم کسب کند ولی به زندان می‌افتند. اسی قرار بود برای شاه بخواند اما طی تصادفی به کما می‌رود و ۱۰ سال بعد…

در این فیلم بازیگرانی چون بهرام افشاری، هادی کاظمی، ایمان صفا، الناز حبیبی، الهه حصاری، بابک کریمی، سیدجواد هاشمی و… حضور دارند.

«بچه زرنگ»

«بچه زرنگ» یک انیمیشن سینمایی در ژانر ماجراجویی به تهیه کنندگی حامد جعفری است. این سومین انیمیشن سینمایی گروه هنرپویا بعد از «شاهزاده روم» و «فیلشاه» محسوب می‌شود. این اثر محصول مشترک گروه هنرپویا و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. «بچه زرنگ» به کارگردانی مشترک بهنود نکویی، هادی محمدیان و محمدجواد جنتی و نویسندگی علی رمضان و آهنگسازی امیر توسلی، طی سال‌های 1397 تا 1401 در گروه هنرپویا ساخته شده ‌است. این پویانمایی در بخش سودای سیمرغ در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر حضور داشته‌ و اکران خود را از تاریخ پنجم مهرماه آغاز کرده است.

این پویانمایی در هفته گذشته 50,087 بلیت را در طی 1,387 سانس و 306 سالن سینما به خود اختصاص داد و در گیشه به رقم 14,594,285,000 ریال دست یافت.

در خلاصه داستان این پویانمایی آمده است که «محسن پسر بچه‌ای است که عاشق ابر قهرمان‌های فیلم هاست و همیشه تلاش می‌کند تا با وسایل ابرقهرمانی‌اش به هرکس و هر چیزی کمک کند. اما در یک اتفاق نادر، محسن با ببری مواجه می‌شود که از گونه حیوانات منقرض شده ایران است و تصمیم می‌گیرد تا به آن حیوان هم کمک کرده و او را به زادگاهش بازگرداند.»

در این پویانمایی گویندگانی چون هومن حاجی عبداللهی، جواد پزشکیان، هدایت هاشمی، میرطاهر مظلومی، ژرژ پطروسی، مینا قیاسپور و… حضور دارند.

«جوجه تیغی»

مستانه مهاجر طی سال های فعالیتش تدوین ده‌ها فیلم‌ سینمایی از کارگردان های سرشناس سینمای ایران را برعهده داشته است. او همچنین به عنوان تهیه‌کننده آثاری چون «اسرافیل» و «جاده خاکی» را تولید کرده است. «جوجه تیغی» اولین فیلم مستانه مهاجر در مقام کارگردان است که توسط فیلمیران در سینماهای کشور اکران می شود. مصطفی زندی و سجاد پهلوان‌زاده نویسندگان این اثر هستند. «جوجه تیغی» اکران خود را از 24 آبان ماه آغاز کرد و در یک هفته اخیر 19,964 بلیت، 920 سانس در 197 سالن سینما را به خود اختصاص داده است و در گیشه به رقم فروش 8,266,505,000 ریال رسید.

این فیلم ماجرایی طنز از زندگی ناخواسته یک جوان متعصب را روایت می‌کند که پیشنهادی عجیب، گذشته و آینده او را تحت تأثیر قرار می‌دهد…

در این فیلم بازیگرانی چون حامد کمیلی، پژمان بازغی، پانته آ پناهی ها، نازنین بیاتی، آناهیتا درگاهی، هادی کاظمی و… به ایفای نقش پرداخته اند.

«مسافری از گانورا»

«مسافری از گانورا» به کارگردانی سید احمد علمدار و تهیه کنندگی سیدمحمدحسین علمدار است. این انیمیشن جدیدترین محصول مرکز انیمیشن سوره است که با همکاری مؤسسه فرهنگی تصویر هنر پارسارگاد شرق مشهد، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و صندوق پژوهش و فناوری سپهر، از بستر رویداد رویازی تولید و در «سام استودیو» به مدیریت دوبلاژ امین قاضی تهیه شده است.

این فیلم اکران خود را از 15 آذرماه1402 آغاز کرد و در طی این مدت 23,554 بلیت، 1,032سانس در 244 سالن سینما و رقم 7,256,615,000 ریال در گیشه را به دست آورد.

داستان «مسافری از گانورا» درباره موجودی فضایی است که به زمین می آید و با کمک پسری معلول به جستجوی فرمانروای سیاره خود که در زمین گم شده می‌رود تا صلح را به سرزمینش بازگرداند.

در این انیمیشن صداپیشگانی چون لیلا سودبخش، شهره روحی، محمد خاوری، عاطفه رضوان نیا و سمیه الیاسی حضور دارند.

«نارگیل 2»

سید داود اطیابی «نارگیل2» را بر پرده دارد. فیلمی که حمزه صالحی نویسنده آن است و سید ابراهیم عامریان (تهیه کننده فسیل) تهیه کنندگی آن را برعهده دارد. اکران این فیلم از تاریخ 18 مرداد 1402 آغاز شده و در این هفته 13,808 بلیت در 111سانس در 435 سالن سینما، فروش 4,762,205,000 ریال را به خود اختصاص داده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که داستان درباره‌ سه عروسک طلسم شده است که بابا حاجت از آن‌ها مراقبت می‌کند و به دنبال معجونی می‌گردد تا طلسم بدی را از آن‌ها بردارد. از سوی دیگر بابا حاجت مریض می‌شود و دامادهای او به این فکر می‌افتند تا سراغ گنج پنهان او بروند. اما پس از پیدا کردن گنج و باز کردن در صندوقچه، با سه عروسک به نام‌های نارگیل، لیوه و لنگه روبه‌رو می‌شوند که سعی دارند با چرب زبانی طلسم خود را به آن‌ها انتقال دهند و خود تبدیل به انسان شوند و شرارت کنند.

در این فیلم بازیگرانی چون بیژن بنفشه خواه، سحر قریشی، غلامحسین لطفی، علیرضا استادی، امید روحانی، شقایق دهقان و… حضور دارند.

«گیج گاه»

«گیج گاه» نخستین فیلم سینمایی عادل تبریزی است که در سال 1399 ساخته شده است. این فیلم در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر توانست نامزد دریافت جایزه سیمرغ بلورین در 2 بخش از جمله کارگردان اول برای تبریزی به خاطر کارگردانی «گیج‌گاه» در این جشنواره شود. تبریزی به همراه ارسلان امیری کار نویسندگی «گیج گاه» را برعهده داشته و ولی الله مدنی هم تهیه کننده این کار است. این فیلم برای اولین بار در تاریخ 12 مهرماه 1402 اکران شد.

«گیج گاه» در هفت روز اخیر 8,274 بلیت را در 482 سانس در 127سالن سینما به خود اختصاص داده است و به رقم 3,269,415,000 ریال در گیشه دست یافت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که این فیلم عاشقانه نوستالژی، روایتی از زندگی خانواده‌ای در دهه 60 و 70 شمسی‌ است که با متارکه مادر و پدر دچار چالش‌هایی شده و نوجوان داستان درگیر آن می‌شود.

در این فیلم بازیگرانی چون حامد بهداد، باران کوثری، سروش صحت، بهرنگ علوی، امیرحسین رستمی، نادر سلیمانی و… حضور دارند.

«ضد»

«ضد» فیلمی به کارگردانی امیرعباس ربیعی، نویسندگی حسین تراب نژاد و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی است. این فیلم اکران خود را از 15 آذرماه آغاز کرد و در این مدت 8,767 بلیت، 632 سانس در 145 سالن سینما، رقم فروش 3,005,720,000 ریال را به خود اختصاص داد.

داستان «ضد» در خصوص اتفاقات دهه شصت و فضای ملتهب کشور در آن روزهاست و قصه یک عشق در دل حوادث سیاسی که پس از سالها شعله ور شده است را روایت می کند.

در این فیلم بازیگرانی همچون مهدی نصرتی، لیلا زارع، نادر سلیمانی، لیندا کیانی، مهشید جوادی، مجید پتکی و… حضور دارند.

«حدود هشت صبح»

منوچهر هادی «حدود هشت صبح» را کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی کرده است. این فیلم اکران خود را از 17 مهرماه 1402 آغاز کرده و در هفته گذشته 6,137 بلیت، 347 سانس و 85 سالن را به خود اختصاص داد و به عدد 2,743,865,000  ریال دست یافت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است درباره زن و شوهری است که در زندگی خود…

در این فیلم بازیگرانی چون یکتا ناصر، کامبیز دیرباز، سارا رسول زاده، منوچهر هادی، فرید قبادی، حسن پورشیرازی و… به ایفای نقش پرداخته اند.

«عامه پسند»

سومین فیلم سهیل بیرقی هم مانند سایر آثار او از تولیدات مستقل سینمای ایران است. کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی «عامه پسند» را سهیل بیرقی انجام داده است و باران کوثری این بار در نقش مکمل فیلم با لهجه شهرضایی به ایفای نقش پرداخته است. اکران «عامه پسند» از تاریخ 17 آبان ماه 1402 آغاز شده است و در هفت روز اخیر 5,134 بلیت در 309 سانس و 70 سالن را به خود اختصاص داد و 2,390,225,000 ریال از گیشه سهم داشت.

این فیلم تکمیل سه‌گانه سهیل بیرقی درباره زنان جامعه است که در شهرضا ساخته شده‌ است. شخصیت‌های محوری دو فیلم قبلی این فیلمساز را لیلا حاتمی و باران کوثری بازی می‌کردند که به ترتیب نماینده‌ای از زنان دهه پنجاه و شصت بودند، حالا شخصیت اصلی فیلم «عامه‌پسند»، نماینده زنی از دهه چهل است که فاطمه معتمدآریا نقش او را به عهده دارد.

در این فیلم بازیگرانی چون فاطمه معتمد آریا، هوتن شکیبا، باران کوثری و… حضور دارند.

«سلفی با رستم»

«سلفی با رستم» فیلمی به کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی حسین قناعت است که اکران خود را از 9 آذرماه 1402 آغاز کرده است و در طی یک هفته اخیر 4,729 بلیت، 304 سانس در 111 سالن سینما و رقم فروش 1,607,990,000 را به دست آورده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که هلیا بدون اینکه از رازهای پدرش آگاه باشد، زندگی آرامی دارد اما هنگامی که این رازها برملا می گردند…

در این فیلم بازیگرانی همچون امیرحسین صدیق، شقایق فراهانی، هلیا آهنگری، راستین عزیزپور، آناهیتا همتی، رامین ناصرنصیر و… حضور دارند.

«پالایشگاه»

«پالایشگاه» جدیدترین ساخته مهرداد خوشبخت است که ابتدا قرار بود «گل‌های باوارده» نام بگیرد. خوشبخت علاوه بر کارگردانی، نویسندگی این فیلم را نیز برعهده داشته و تهیه‌کنندگی این فیلم با سعید سعدی بوده است. این فیلم در چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور داشت. «پالایشگاه» اکران خود را از 29 آذرماه 1402 آغاز کرده و در این مدت موفق به ثبت آمار 2,209 بلیت، 199 سانس در 56 سالن سینما شد و به رقم 1,168,675,000 ریال در گیشه دست یافت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: در سال 1359 همزمان با جنگ تحمیلی، تعدادی از مهندسین پالایشگاه نفت آبادان در تلاش هستند با امکانات و تجهیزاتی که در داخل انبارهای آن است، پالایشگاه‌های دیگر را ترمیم کنند.

در این فیلم بازیگرانی همچون بانیپال شومون، امیررضا دلاوری، الهام نامی، یاسین مسعودی، شقایق تنگستانی، نادر سلیمانی و… به ایفای نقش پرداخته اند.

«شهر هرت»

کریم امینی کارگردان «فسیل» پس از موفقیت این فیلم با «شهر هرت» به پرده نقره ای سینما بازگشت. تهیه کنندگی این فیلم با محمدحسین فرح بخش و نویسندگی آن را نیز مهدی محمدنژادیان بر عهده دارند. «شهر هرت» که اکران خود را از 17 خردادماه آغاز کرد، در یک هفته اخیر 2,605 بلیت، در 112 سانس در 37 سالن به فروش رساند که 1,103,940,000 ریال دست یافت.

این فیلم داستان یک خواهر و برادر به نام‌های پرویز و پرستو را روایت می‌کند که خرج خود را از راه سرکیسه کردن خانواده‌های پولدار درمی‌آورند. پرویز با کرایه کردن یک ماشین نعش‌کش به خانه مرده‌های پولدار می‌رود و…

در این فیلم بازیگرانی چون پژمان جمشیدی، شبنم مقدمی، بابک کریمی و… به ایفای نقش پرداخته اند.

«جنگل پرتقال»

«جنگل پرتقال» اولین فیلم بلند سینمایی آرمان خوانساریان است. او پیش تر با فیلم کوتاه «سایه فیل» به جشنواره فیلم ریگارد کانادا راه یافته بود. خوانساریان در «جنگل پرتقال» علاوه بر کارگردانی، نویسندگی آن را نیز بر عهده داشته است. تهیه کنندگی این فیلم را نیز رسول صدرعاملی چهره قدیمی و نام آشنای سینمای ایران برعهده داشته است. «جنگل پرتقال» اکران خود را از 3 آبان ماه 1402 آغاز کرده و در طول یک هفته اخیر 1,979 بلیت، 114 سانس در 27 سالن سینما، رقم 918,600,000 ریال در گیشه را به خود اختصاص داده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است معلمی به نام علی بهاریان و با نام هنری سهراب بهاریان در رشته نمایشنامه‌نویسی تحصیل کرده و حالا پس از سال‌ها بیکاری به تازگی در یک مدرسه به عنوان معلم ادبیات مشغول به کار شده‌ است …

در این فیلم بازیگرانی چون سارا بهرامی، میرسعید مولویان، رضا بهبودی، رضا عموزاد، فراز سرابی و… حضور دارند.

«خورشید آن ماه»

ستاره اسکندری که بازیگری سرشناس به حساب می آید، این روزها درگیر اکران اولین اثر سینمایی خود به نام «خورشید آن ماه» است. فیلمی که محصول سال 1399 است اما اکران خود را از تاریخ 22 آذرماه آغاز کرده است. این فیلم به نویسندگی سمیه تاجیک و تهیه کنندگی منوچهر محمدی است و در مدت زمان آغاز اکران خود 1,846بلیت، 135 سانس و 50 سالن سینما را به خود اختصاص داده است و به رقم 714,725,000 ریال در گیشه دست یافت.

در خلاصه داستان این فیلم اینطور آمده است که: تقدیر بعضی آدما اینه که مسافر باشند و…

در این فیلم بازیگرانی همچون پژمان بازغی، نازنین فراهانی، مریم بوبانی، امیرحسین هاشمی، بنفشه صمدی و… به ایفای نقش پرداخته اند.

«چرا گریه نمیکنی»

«چرا گریه نمیکنی» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی علیرضا معتمدی و تهیه کنندگی سیدرضا محقق است. این فیلم اکران عمومی خود را از 8 آذرماه 1402 آغاز کرد و در طی یک هفته اخیر موفق به ثبت 881 بلیت در 89 سانس و 24 سالن سینما شد و در گیشه نیز 410,525,000 ریال فروش داشت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که فردی به نام علی شهناز که والدین خویش را از دست داده خود را موظف به مراقبت از برادر کوچک ترش که به تازگی ازدواج کرده می داند و…

در این فیلم بازیگرانی همچون باران کوثری، هانیه توسلی، علیرضا معتمدی، فرشته حسینی، لیندا کیانی و… حضور دارند.

«سرهنگ ثریا»

لیلی عاج که موفقیت هایی در عرصه تئاتر به دست آورده بود با کارگردانی و نویسندگی «سرهنگ ثریا» به دنیای سینما پا گذاشت. فیلمی که تهیه کنندگی آن را جلیل شعبانی بر عهده دارد و اکران خود را از 10 آبان ماه آغاز کرده است. این فیلم در طول یک هفته اخیر 983 بلیت، 44 سانس در 21 سالن سینما را به خود اختصاص داده و به رقم فروش 277,700,000 ریال در گیشه دست یافته است.

در خلاصه داستان «سرهنگ ثریا» آمده است که زنی به نام ثریا فرزندش امیر به دست گروهک مجاهدین خلق اسیر شده و از او خبری نیست. این مادر به همراه جمعی از والدین نگران فرزندانشان پس از سقوط صدام به مقر قرارگاه اشرف می‌روند تا با فرزندانشان دیدار داشته باشند اما حقایق تلخی را متوجه می‌شوند. اما خانم ثریا قصد ندارد پا پس بکشد.

در این فیلم بازیگرانی همچون ژاله صامتی، دیبا زاهدی، مجید پتکی و… حضور دارند.

«اخت الرضا»

«اخت الرضا» اثر سیدمجتبی طباطبایی و به نویسندگی و تهیه کنندگی مصطفی نیکزاد است این فیلم اکران خود را از 19 مهرماه آغاز کرده و در یک هفته اخیر با 884 بلیت در 33 سانس و 13 سالن به رقم فروش 249,325,000 ریال در گیشه رسید.

داستان «اخت الرضا» روایتگر سفر حضرت معصومه (س) از مدینه به قم است.

در این فیلم بازیگرانی همچون سیدجواد طاهری، سهیلا محققی، حمیدرضا تاج دولتی، سیدمهدی میرغیاثی، مرتضی جلالی و… حضور دارند.

«هولیا»

مرتضی آتش زمزم در «هولیا» که پیشتر قرار بود با نام «جگر زلیخا» عرضه شود، علاوه بر کارگردانی و تهیه کنندگی، نویسندگی این فیلم را به همراه سید جلال الدین دری برعهده دارد. این فیلم اکران خود را از 29 شهریورماه آغاز کرده و در طی یک هفته اخیر 101 بلیت، 10سانس در 3 سالن و رقم فروش 33,550,000 ریال را به خود اختصاص داده است.

داستان این فیلم در خصوص یک گنده لات پر دل و جرات است که طی حادثه‌ای مجبور می‌شود تا کبدی را برای پیوند به بدنش بپذیرد. حالا کبد زنی را به اشتباه به بدن او پیوند می‌زنند و این گنده لات کاملا دگرگون می‌شود …

در این فیلم بازیگرانی همچون پوریا پورسرخ، محمدرضا هدایتی، مرحوم علی انصاریان، محمد فیلی، مریم امیرجلالی، بهراد خرازی و… حضور دارند.

«آهو»

«آهو» اولین فیلم سینمایی هوشنگ گلمکانی است. گلمکانی علاوه بر کارگردانی، نویسنده این فیلم است و تهیه کنندگی آن را نیز جواد نوروزبیگی عهده دار بوده است. فیلم سینمایی «آهو» اکران خود را 3 آبان ماه آغاز کرده و در طی یک هفته اخیر 21 بلیت، 3 سانس در 3 سالن سینما، رقم فروش 9,000,000 ریال را به خود اختصاص داده است.

داستان این فیلم در خصوص دختری خودخواه است که آرزوهای زیادی دارد. او به خاطر از دست دادن آرزوهایش ناراحت و انزواگر شده و در حالی که در میانه انزوا زندگی می‌کند …

در این فیلم بازیگرانی همچون علی مصفا، سپیده آرمان، حامد کمیلی، سهیلا رضوی، رضا یزدانی، رضا کیانیان به ایفای نقش پرداخته اند.

«ستاره بازی»

«ستاره بازی» نهمین فیلم کارنامه هاتف علیمردانی است. کارگردان فیلم های «هفت ماهگی» و «آباجان»، نویسندگی این کار را نیز انجام داده و تهیه کنندگی این فیلم نیز با علی سرتیپی بوده است. آغاز اکران «ستاره بازی» از یکم شهریورماه بوده است و در طی یک هفته اخیر فروش 4,800,000 ریال را از محل فروش 25 بلیت در2  سانس در 2 سالن سینما به دست آورده است.

داستان «ستاره بازی» به موضوع غربت و تنهایی در جامعه می‌پردازد. داستان درباره دختر جوانی به نام ملیسا (ملیسا ذاکری) است که با مشکلات پس از مهاجرت به کشور جدیدش مواجه می شود.

در این فیلم بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، ملیسا ذاکری، مارشال منش، هستی جوادی، شبنم مقدمی، علی مصفا و… حضور دارند.

 

همچنین کل فروش فیلم ها تا زمان تنظیم این خبر به شرح زیر است:

میزان فروش کل گیشه در هفته گذشته: 8,654,196,945,888 ریال

 

۱-  «فسیل» 2,997,966,850,103 ریال

۲-  «هتل» 2,001,838,513,310 ریال

۳-  «شهر هرت» 769,800,985,575 ریال

۴-  «بچه زرنگ» 507,541,987,950 ریال

۵-  «نارگیل ۲» 229,424,836,700 ریال

6- «ویلای ساحلی» 210,260,385,000 ریال

7- «گیج گاه» 149,469,695,000 ریال

8- «جوجه تیغی» 101,807,360,000ریال

9- «ورود خروج ممنوع» 81,570,285,000 ریال

10- «عامه پسند» 57,042,395,000 ریال

11- «هولیا» 52,432,152,500 ریال

12- «حدود هشت صبح» 52,057,100,000 ریال

13- «ستاره بازی» 32,752,135,000  ریال

14-  «جنگل پرتقال» 25,861,720,000 ریال

15- «مسافری از گانورا» 17,956,820,000 ریال

16-  «سرهنگ ثریا» 16,768,985,000 ریال

17- «اخت الرضا» 14,242,675,000 ریال

۱8-«سلفی با رستم» 11,663,670,000 ریال

19- «ضد» 8,332,495,000 ریال

20- «چرا گریه نمیکنی؟» 3,457,710,000 ریال

21- «آهو» 2,245,050,000 ریال

22- «پالایشگاه» 1,172,675,000ریال

23- «خورشید آن ماه» 853,175,000 ریال

 

بیشتر بخوانید:

وظیفه ما تولید علم است/ افزایش ۳۰ درصدی آثار دریافتی

 

محمدرضا عادی زاده

https://didhonar.ir/?p=38803