به گزارش پلاتو هنر، نمایشگاه انفرادی سحر باصری سعدی با عنوان «سرریز» تا جمعه ۱۱ اسفند ماه در گالری نیان برپا است.

در بیانیه این نمایشگاه می‌خوانیم: «آب بستر اجرای نمایش است! نمایشی پر اعوجاج و غیرقابل پیش‌بینی از زندگی تمام ما.

این مجموعه، ترکیبی از هماهنگی و ناهماهنگی‌ست؛ آن‌چنان که در زندگی لحظاتی طبق پیش‌بینی ما و لحظاتی برخلاف آن شکل می‌گیرد و آب تمثیلی است از تمام نیروهای هستی که بر انسان وارد می‌شود، گاهی ما را بر خود شناور می‌کند و گاهی سرریز می‌شود.»

این هنرمند در گفتگو با پلاتو هنر عنوان کرد: من موضوع نقاشی از فیگورها زیر آب را از سال 92 آغاز کردم. زیر آب از افراد عکاسی می کردم و اتود می‌زدم تا به طرح دلخواه برسم.

سحر باصری

او ادامه داد: روی مجموعه «سرریز» حدود 3 سال است که کار می‌کنم و دوست داشتم تعامل آدم‌ها و کنش‌ آن‌ها را نسبت به یکدیگر نشان دهم. این مجموعه به نوعی کنش آدم‌ها در جامعه نسبت به یکدیگر و حتی نسبت به خودشان است.

این هنرمند درباره تمثیل آب در این مجموعه توضیح داد: فضای آب برای من نوعی تمثیل از زندگی است و تمام نیروهای هستی که بر انسان وارد می‌شود. گاهی ما را بر خود شناور می‌کند و گاهی سرریز می‌شود. به نوعی می خواستم در این مجموعه زندگی و دنیای خودمان را نشان دهم. همچنین انعکاس و شکست نور در آب و فضاهای بصری به من کمک کردند تا حرفم را بهتر بزنم.

او تصریح کرد: من از فیگورها برای نقاشی زیر آب عکاسی می‌کنم و چیدمان و اتود کارها با خودم است.

سحر باصری

سحر باصری در پایان درباره تفاوت ترکیب رنگ این مجموعه نسبت به مجموعه‌های قبل توضیح داد: ترکیب رنگ این مجموعه متفاوت است زیرا احساس کردم که حس ترس و ابهامی که نیاز داشتم، بهتر به مخاطبان منتقل می‌شود.

گالری نیان در تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵/ طبقه ۲ واقع شده است.