دیدهنر

پوستر «حماسه آرش کمانگیر» رونمایی شد

به گزارش پلاتو هنر، پوستر نمایش «آرش کمانگیر» به نویسندگی و کارگردانی مریم کاظمی با طرحی از پریسا فلاح‌زاده منتشر شد. پریسا فلاح زاده، گرافیست و بازیگر تئاتر، عضو گروه تئاتر مستقل و رئیس انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر که

به گزارش پلاتو هنر، پوستر نمایش «آرش کمانگیر» به نویسندگی و کارگردانی مریم کاظمی با طرحی از پریسا فلاح‌زاده منتشر شد.

پریسا فلاح زاده، گرافیست و بازیگر تئاتر، عضو گروه تئاتر مستقل و رئیس انجمن طراحان پوستر خانه تئاتر که طراحی پوستر اغلب نمایش‌های این گروه را بر عهده داشته، پوستر نمایش «حماسه آرش کمانگیر» را طراحی کرده است.

در این پوستر بستر سرزمین کهن ایران، نشانه‌های اساطیری داستان‌های کهن ایران زمین و نبرد جاودانه آرش با استفاده از المان‌های ساده گرافیکی نمود پیدا کرده‌اند.

«حماسه آرش گمانگیر» براساس اساطیر ایران، قصه‌های دور کرسی، نقل شاهنامه و داستان‌های کهن پارسی تنظیم شده و با تهیه‌کنندگی مشترک پردیس تئاتر تهران و گروه تئاتر مستقل برای اجرا آماده می شود.

در این اثر نمایشی 62 بازیگر حرفه‌ای تا هنرجو به ایفای نقش می‌پردازند.

مریم کاظمی، ناصر آویژه، آرزو افشار، نازنین صفا، حسام کلانتری، مهراد زمانی، فربد تجویدی، عرفان میدانلو، بهرنگ رهنمون، میلاد رضایی، علیرضا عموزاد، کیانا کریمی، سارینا سالاریان، آذین معتمدی و حمید طهماسبی در کنار 30 بازیگر جوان و 17 بازیگر نوجوان و کودک در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

در گروه طراحان این پروژه عظیم نمایشی طراحی صحنه را رضا مهدی‌زاده، طراحی لباس را مژگان عیوضی، طراح گریم و ماسک افسانه قلی‌زاده، طراحی دکور و آکساسوار صحنه سعید معروف‌پور و مرضیه جعفرپور لواسانی، طراحی نور را غلامرضا مشیری، طراح پوستر و بروشور پریسا فلاح‌زاده، طراحی و ساخت تاج و آکساسوار لباسی را نازیلا نوریشاد، ساخت تیزر و موشنگرافی را بهرام شادانفر و عکاسی را محبوبه فرج الهی بر عهده دارند.

«حماسه آرش کمانگیر» که با حضور ارکستر روی صحنه خواهد رفت را دو هنرمند موسیقی  تئاتر؛  فرید نوایی  و امیر سلیمانی مقدم همراهی می‌کنند.

در گروه ارکستر این نمایش امیر سلیمانی‌مقدم  نوازنده درامز و ادوات افکتیو، بهنوش کاظمی‌زاده نوازنده کمانچه، حمید ابراهیمی نوازنده ترومپت، محمد کاظم یوسفیان نوازنده گیتار، ارشان تاجیک نوازنده تار و تمبک، امیرعلی بنی‌هاشم نوازنده  دف، ضرب زورخانه و داریه، امیرعباس حسینی نوازنده کنترباس و هنگ درام حضور دارند. محمدکاظم یوسفیان و نگار پرج قطعات آوازی را اجرا‌می کنند.

فروش اینترنتی بلیت این اثر نمایشی از طریق سایت تیوال انجام می‌شود.

https://didhonar.ir/?p=54509