به گزارش پلاتو هنر، طبق هشتمین جلسه شورای صنفی نمایش که روز یکشنبه ۲۰ خرداد در سازمان سینمایی برگزار شد، قرارداد اکران سه فیلم جدید «یادگار جنوب»، «روزی روزگاری آبادان» و «روایت ناتمام سیما» ثبت شد.

این سه فیلم جدید سینمایی احتمالا از اوایل تیرماه اکران خود را آغاز می‌کنند اما هنوز تاریخ دقیق اکران آن‌ها مشخص نیست.

فیلم سینمایی «یادگار جنوب» به کارگردانی حسین دوماری و پدرام پورامیری و تهیه‌کنندگی مجتبی رشوند با پخش «شایسته فیلم» به سرگروهی پردیس مگامال به‌ ثبت رسید.

عاشقانه «یادگار جنوب» که پر مخاطب‌‌ترین فیلم جشنواره فجر چهل‌‌و‌یکم بود و الناز شاکردوست، وحید رهبانی، پژمان جمشیدی، مسعود کرامتی با حضور سحردولتشاهی و صابر ابر گروه بازیگران فیلم را تشکیل می‌دهند.

یادگار جنوب

فیلم سینمایی «روزی روزگاری آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ و تهیه‌کنندگی عبدالله اسکندری و علی اوجی با پخش «خانه فیلم» به سرگروهی پردیس ملت نیز به‌زودی اکران می‌شود.

«روزی روزگاری آبادان»، اولین ساخته حمیدرضا آذرنگ بعد از اولین نمایش در جشنواره فجر، تقریبا موفق شد که از منتقدان تایید لازم را بگیرد اما هنوز با تحسین فاصله دارد. «روزی روزگاری آبادان» یکی از فیلم‌های قابل قبول سی‌و‌نهمین جشنواره فجر که نهایتا به دستاورد ویژه‌ای نرسید اما از ضعف یا مشکل بزرگی هم ضربه نخورد.

فاطمه معتمد‌آریا، محسن تنابنده، الهام شفیعی، هیراد آذرنگ، سهیل جمالی و امیرحسین ابراهیمی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

روزی روزگاری ابادان

فیلم سینمایی «روایت ناتمام سیما» به کارگردانی علیرضا صمدی و تهیه‌کنندگی مجید رضا بالا با پخش «شهرفرنگ» به سرگروهی پردیس ایرانمال هم در برنامه اکران است.

بیشتر بخوانید:

آغاز اکران «روایت ناتمام سیما» از نیمه تیرماه