به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی نمایشگاه، «گوهر زمین» عنوان پنجمین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های آزاده یعقوب‌پور است که عصر جمعه ۱۸ خرداد با حضور اهالی هنر در گالری شکوه آغاز به کار کرد.

در بیانیه این نمایشگاه با عنوان «آزاده» آمده است: «زمین‌شناسی و هنر از ابتدای جهان باهم در آمیخته هستند. شاید بعضی‌ها متوجه نباشند که ریشه الهام و حس و حال هنری‌شان از بطن زمین است. زمین‌شناسی علمی است که دیدی عمیق و جامع بر اعماق زمین ریشه حیات و زندگی منابع آب و انرژی کانی‌ها، سنگ‌ها، گوهرها، کوه‌ها، اقیانوس‌ها و غیره دارد. زمین‌شناسی یکی از علوم مهم است زیرا که هر آن‌چه داریم از زمین است و ریشه در زمین دارد.

هنر شامل احساسات و مشاهدات ما از محیط و دنیای اطراف ماست. من آزاده یعقوب پور هستم زمین‌شناس و هنرمند. کارم بسیار نو و متفاوت است و نامش را آزاده گذاشتم. زیرا هر کس مانند اسم من آزاد است هرگونه حس و برداشت شخصی از نقاشی‌های من را داشته و هر چیزی را در آثارم ببیند و تصور کند. آثارم تلفیقی از هنر و زمین شناسی و همه با خودکار و روان نویس کشیده شده‌اند. بعضی از آثارم دارای گوهرسنگ اصل طلا، مس، نقره، فسیل و صدف هستند و آثارم در ایران به صورت برند و لوگو به نام آزاده ثبت شده است.»

نمایشگاه آثار آزاده یعقوب‌پور با عنوان «گوهر زمین» تا ۲۵ خرداد در گالری شکوه بین ساعات 16 تا 19 به آدرس بلوار اندرزگو، سلیمی‌شمالی، کوچه امیر نوری پلاک ۱۹ برقرار است.

روزهای تعطیل: پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی