به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی گالری اعتماد، نمایشگاه نقاشی مریم عابدی با عنوان «سونات بی‌ستون» بعدازظهر جمعه ۱۱ خرداد افتتاح شد و تا 29 خرداد در گالری اعتماد میزبان مخاطبان خود خواهد بود.

«سونات بی‌ستون» با الهام از سه‌گانه «اورستیا» اثر آیسخلوس شکل گرفته است. مریم عابدی در این نمایشگاه تلاش کرده است تا روایتی همسان با زمانه امروز را در بستر تاریخ و با الهام از ادبیات به تصویر بکشد. او در این نمایشگاه با بیانی معاصر نقاشی را در رویارویی با متریال قرار می‌دهد و چارچوب‌های کلاسیک استفاده از بوم و رنگ را به پرسش می‌گیرد.
در توضیح برای نمایشگاه «سونات بی‌ستون» که تازه‌ترین آثار مریم عابدی در آن به نمایش گذاشته شده، آمده است:
«بگذار از رحم مادر شب، روز جدید با تمام شکوهش طلوع کند…» خواندن جمله‌ای از اثر بی‌بدیل آیسخلوس در سه‌گانه «اورستیا» مرا به طرح‌ریزی مجموعه‌ای هدایت کرد که مسیر تکامل آن هفت سال به طول انجامید.
«سونات بیستون» عنوان یک نمایشنامه است. نمایشی که نامه پر فراز و نشیب خونریزی‌ها، جنایت‌ها، خشم‌ها، کینه‌ها و عداوت نسل به نسل بشر را تصویر می‌کند. چیدمانی که مخاطب را به تاریکی‌های از یادنرفتنی تاریخ می‌کشاند. اما همیشه امید به پشتیبانی انسان همچون روزنه نوری کتیبه‌های تاریخ را در می‌نوردد و وارد صحنه می‌شود. امیدی که ناظر بر سدهای زنگار گرفته و بی‌ثباتی به رنگ خون گرفته‌ سرگذشت انسان است. در نهایت اوست که سکان را بدست گرفته و می‌پرسد: نفرین دیرینه آیا راه آرامش می‌گشاید؟ یا دست مرگ به طوفانی دیگر هر بود و هست را در می‌رباید؟ سرانجام چیست؟»
نمایشگاه «سونات بی‌ستون» تا ۲۹ خرداد در گالری اعتماد برپا خواهد بود.
علاقه‌مندان به تماشای آثار این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۲ تا 20 به گالری اعتماد واقع در میدان هفت‌تیر، خیابان مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی، پلاک ۲۵ مراجعه کنند.
گالری اعتماد در روزهای جمعه تنها از ساعت ۱۵ تا ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان است.