به گزارش پلاتو هنر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم مستند بلند «مرثیه‌ای برای ایل» به کارگردانی مرجان خسروی بالدی و تهیه‌کنندگی میلاد خسروی بالدی در اولین حضور جهانی خود، در بخش رقابت اصلی بیست‌وششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای به نمایش درخواهد آمد. همزمان با این رویداد از پوستر فیلم به طراحی احسان برآبادی نیز رونمایی شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای (SIFF) در سال 1994 توسط فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های تهیه‌کنندگان فیلم به عنوان اولین و تنها جشنواره بین‌المللی فیلم‌های بلند رقابتی در چین تایید شد. این رویداد بر جوایز، بازارها، انجمن‌ها و رویدادهای مرتبط با فیلم تمرکز دارد تا ضمن فراهم کردن بستری بین‌المللی، توسعه صنعت فیلم چین و سایر کشورها را ارتقا دهد.

بیست‌وششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای تاریخ ۱۴ تا ۲۳ ژوئن 2024 برابر با ۲۵ خرداد تا ۳ تیر 1403 در شهر شانگهای چین برگزار خواهد شد.

«مرثیه‌ای برای ایل»، اولین فیلم مستند بلند مرجان خسروی بالدی است که با روایت زندگی یک زن بختیاری، هاجر فرامرزی‌لک به تاثیر مدرنیته بر فرهنگ کوچ‌نشینی عشایر می‌پردازد. این فیلم، تولید مشترک ایران، اسپانیا و قطر است و تولید آن بیش از 6 سال طول کشیده است.

دیگر عوامل فیلم«مرثیه‌ای برای ایل» عبارت‌اند از: فیلم‌برداران: مهدی آزادی و محمد قلی‌پور، تدوین: لقمان سخنور، طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی، اصلاح رنگ و نور: برنا جمشیدی و حمیدرضا فطورچیان، صدابرداران: عباس رفیعی و مهدی خسروی، مدیر تولید: ناصر قائدی، مدیر هماهنگی: جواد یوسفی، موسیقی: مهدی خسروی ، عکاس: شهلا خدادادی، دستیار تدوین: سمانه میقانی‌، هماهنگی: علیرضا بالیپور، ساخت تیزر: امید میرزایی، طراح پوستر: احسان برآبادی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز