پلاتو هنر

یکی از مدیرعاملان کمپانی نتفلیکس:
بیشتر به انسان‌ها ایمان دارم تا هوش مصنوعی!

یکی از مدیرعاملان کمپانی نتفلیکس مطرح کرد که احتمالا افرادی که از اِی آی استفاده می‌کنند، شغل‌تان را تصاحب خواهند کرد نه هوش مصنوعی.

به گزارش پلاتو هنر، تِد ساراندِس، یکی از مدیرعاملان کمپانی نتفلیکس، طی مصاحبه‌ای با نشریه نیویورک تایمز، خطرناک بودن فناوری هوش مصنوعی برای هالیوود را رد کرد و اظهار کرد که پیشرفت‌‌ فناوری‌ موجب بهبود سطح کاری در هالیوود می‌شود.

طبق گزارش نشریه ددلاین، مدیرعامل نتفلیکس، طی این مصاحبه اعلام کرده است: من بیشتر به انسان‌ها ایمان دارم تا هوش مصنوعی. واقعا راست می‌گویم. بعید می‌دانم که یک برنامه هوش مصنوعی بتواند بهتر از یک فیلمنامه‌نویس بزرگ فیلمنامه بنویسد یا با یک اجرای عالی جایگزین شود یا آنقدر عملکرد خوبی داشته باشد که ما نتوانیم فرق کار هوش مصنوعی با کار انسان را تشخیص دهیم.

او افزود: هوش مصنوعی قرار نیست شغل‌تان را تصاحب کند اما کسی که از این فناوری استفاده می‌کند، به احتمال زیاد جایگزین شما خواهد شد.

ساراندِس تصریح کرد که هوش مصنوعی، پیشرفتی طبیعی محسوب می‌شود و نویسندگان، کارگردانان و تدوینگران هوش مصنوعی را به عنوان ابزار در پروژهای‌شان به کار خواهند گرفت.

او یکی از مزیت‌ها هوش مصنوعی را افزایش بهره‌وری خواند و اضافه کرد: در بهترین حالت هوش مصنوعی به آن‌ها در نمایش چیزهایی که در حالت عادی قابل اجرا نیستند، کمک خواهد کرد.

مدیرعامل نتفلیکس، این وضعیت را به فرآیند پیشرفت انیمیشن تشبیه کرد و گفت که در ابتدا انیمیشن‌ها را با دست نقاشی می‌کردند اما الان این کار با کامپیوتر صورت می‌گیرد و افراد بیشتری هم در این حوزه مشغول به کار هستند.

تد ساراندس مطرح کرد که افراد فعال در صنعت سرگرمی ابتدا با پیشرفت‌های فناورانه مقابله می‌کنند اما در آخر همین پیشرفت‌ها موجب ارتقا این صنعت شده‌اند.

او در پایان تصریح کرد : فکر نمی‌کنم که این بار قضیه فرقی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: