به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی گالری گویه، نمایشگاه «آهسته با بلوط» شامل 30 اثر از فاطمه یاوری روز چهارشنبه 9 خرداد در گالری گویه افتتاح خواهد شد.

فاطمه یاوری ،دانش‌آموخته پژوهش هنر است و در دوران دانشجویی اولین نمایشگاه خود را در شهر مونیخ، زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تهران برگزار کرد، پس از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ازدواج کرد و ساکن آلمان شد و دومین نمایشگاه نقاشی‌اش را در برلین برگزار کرد. در این زمان سبک جدیدی در نقاشی که متاثر از فضای مدرن اروپا و تلفیق با نقاشی ایرانی بود را شروع کرد و سومین نمایشگاه‌اش در شهر فرانکفورت برگزار شد که دو اثر از این نمایشگاه در کتاب نقاشان معاصر زن ایرانی چاپ شده است.

در متن بیانیه این نمایشگاه آمده است: «مهاجرت تاثیری بر سبک نقاش دارد که ناگزیر باید از آن سخن گفت. موضوع این نمایشگاه مستقیما با طبیعت و بلوط و قیاسی ناخوداگاهانه بین محیط زیست آلمان و ایران و همچنین نگاهی به مهاجرت با دو جغرافیا متفاوت و هدف مشترک گره خورده است! آنچه در خارج از ایران برای حفظ فرهنگ و هنرمان اتفاق می افتد،معمولا نامحسوس و ناگفته باقی می‌ماند.

من به عنوان یک نقاش زن مهاجر و کسی که نگاه به طبیعت و محیطی که در آن زندگی می‌کند، یعنی آلمان و بلوط‌های سرسبز و تازه و قامت افراشته آن در قیاس با بلوط‌هایی ناخوش الگن و در قیاس با کسی که از تهران به روستایی بسیار دور افتاده مهاجرت کرده بر خود دانستم تا نگاه‌ها را به مهاجرت چنین متفاوت و از سر عِرق و عشق ملی ببرم.»

نمایشگاه «آهسته با بلوط» روز چهارشنبه ۹ خرداد ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری گویه، واقع در میدان هفت‌تیر، خیابان لطفی، نرسیده به مشاهیر، شماره سی‌ونه افتتاح می‌شود و تا ۲۱ خرداد بر پا خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند روزانه از ساعت ۱۲ تا ۲۱ از این نمایشگاه بازدید کنند.