به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی تماشاخانه سنگلج، نمایش «غرمپشا و کشتن چراغ» نوشته ابراهیم پشت‌کوهی و کارگردانی محمد سلامتی از 7 تا 19 خرداد ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

آیین شب‌چراغ نمایش «غرمپشا وکشتن چراغ» شب گذشته 7 اردیبهشت، با حضور حسن رونده، محمد دشت گلی و ابراهیم پشت‌کوهی و در میان استقبال تماشاگران برگزار شد.

حسن رونده، مدیر هماهنگی امور استان‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی کشور، در این آیین، با تشکر از تماشاگرانی که این نمایش را برای تماشا انتخاب کرده بودند، گفت: نمایش «غرمپشا و کشتن چراغ» از دل خلیج فارس آمده است و آیین‌ها و موسیقی خاص هرمزگان را نشان می‌دهد و حاصل تلاش هنرمندان صبور و بااستعداد جزیره زیبای هرمز است. جزیره رنگارنگی که در بیشتر اوقات سال میزبان عزیزانی از سراسر کشور است؛ حالا به میهمانی پایتخت آمده است.

او ادامه داد: استان هرمزگان هنرمندان بسیار خوبی را به جامعه معرفی کرده است از جمله ابراهیم پشت‌کوهی نویسنده این نمایش. به‌طورکلی، تئاتر وام‌دار هنرمندان سراسر کشور و همه شهرستان‌ها است که باید مورد توجه قرار گیرند و هنرمندان و استعدادهای منحصربه‌فرد این عزیزان شناخته و حمایت شود.

در ادامه ابراهیم پشت‌کوهی، نویسنده و کارگردان تئاتر گفت: محمد سلامتی کارگردان این اثر، از هنرمندان بسیار خوب جنوبی است، زمانی که من تمرین این گروه را دیدم از میزان صمیمیت و توانمندی‌شان شگفت‌زده شدم.

او افزود: در این اجرا ما با لحن به‌اصطلاح غیر تهرانی مواجه هستیم و گرمای جنوب و شرجی و خونی که توی رگ‌های جنوبی‌ها است، در این نمایش موج می‌زند. بازی بازیگرها بسیار دلنشین است و به‌طورکلی این نمایش دارای پتانسیل اجرایی خیلی خوبی است.

نمایش «غرمپشا وکشتن چراغ» در جشنواره استانی هرمزگان جایزه بازیگری زن، بازیگری مرد، طراحی صحنه، نویسندگی و موسیقی را کسب کرده و بعد از اجرای عمومی در جزیره هرمز برای ادامه اجراهای خود به تهران آمده است.

در خلاصه این نمایش آمده است: «جوانان جزیره چندین سال است که در سن ۲۲ سالگی می‌میرند. بزرگ جزیره، دختر و برادرزاده‌اش را برای حفاظت از جانشان در اتاقی محبوس می‌کند و…»

بازیگران نمایش «غرمپشا وکشتن چراغ» حسین غلامپور، اسماعیل اوج، علی ملاحی، نادر پیشدار، شایان زارعی، زهرا سلامتی و زهرا نیک هستند.

دیگر عواملی که محمد سلامتی را در اجرای این نمایش همراهی می‌کنند عبارت‌اند از: موسیقی: گروه زاروگه، طراح نور: علی پر، طراح صحنه و دکور: مهران محمودزاده، طراح پوستر: ایوب گلزاری و مشاور رسانه: میترا رضائی.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت نمایش «غرمپشا و کشتن چراغ» به سایت گیشه تئاتر و تیوال مراجعه کنند.