به گزارش پلاتو هنر، فیلم سینمایی «مصائب شیرین ۲» به کارگردانی علیرضا داودنژاد، آخرین بازی زنده‌یاد رضا داودنژاد به‌زودی اکران می‌شود.

علیرضا داودنژاد، کارگردان و نویسنده سینمای ایران با انتشار پستی در صفحه مجازی خود از اکران فیلم سینمایی «مصائب شیرین ۲» خبر داد.

این کارگردان در صفحه مجازی خود نوشت: «رییس سازمان سینمایی، معاون سازمان و رفیق شفیق رضا آقای علی سرتیپی مدتی بعد از رفتن او قول دادند که آخرین فیلم رضا را که شاید بهترین بازیگری او هم باشد، اکران کنند و همچنان که «مصائب شیرین ۱» برای نسل‌های دهه پنجاه و شصت خاطره‌ساز شد، با این فیلم نیز آخرین خاطره سینمایی او را برای دهه‌های هشتاد و نودی و دیگر علاقه‌مندان او ماندگار کنند…»

«مصائب شیرین ۲» با بازی زنده‌یاد رضا داودنژاد، ترلان پروانه، مونا داودنژاد، زهرا داودنژاد، علی داودنژاد، همایون کاظمی، سارا لوئیز کاظمی و نیز محمدرضا داودنژاد سال ۱۳۹۷ به کارگردانی علیرضا داودنژاد، بیست سال پس از قسمت اول ساخته شد.

این فیلم سینمایی با وجود اینکه برای نمایش در جشنواره فیلم فجر متقاضی بود، موفق به حضور در این جشنواره نشد و یک سال بعد در آخرین دوره جشنواره جهانی فجر رونمایی شد. البته این فیلم در سال 1398 آماده اکران عمومی بود که با وجود شرایط قرنطینه و شیوع بیماری کرونا به اکران نرسید.

اکنون با گذشت دوماه پس از درگذشت زنده‌یاد رضا داودنژاد، مدیران سازمان سینمایی وعده نمایش آخرین فیلم او را داده‌اند.

رضا داوودنژاد بعد از «مصائب شیرین 2» در فیلم‌های «لامینور»، «بی‌رویا»، «لب خط»، «یقه‌ سفیدها»، «گیسوم» و «بیرو» نیز به ایفای نقش پرداخته‌است اما در این اثر سینمایی نقش اصلی را بر عهده دارد و تصویر متفاوتی را از خود به یادگار گذاشته‌ است.

«مصائب شیرین ۲» در ادامه قسمت اول این فیلم، داستان دختری را روایت می‌کند که برای تولد ۱۸ سالگی خود، پدر و مادرش را به جایی ناآشنا دعوت می‌کند. پدر و مادر برای رسیدن به آنجا سفری را از منچستر به لندن آغاز می‌کنند. در این سفر آن‌ها زندگی‌ گذشته خود را مرور می‌کنند.

سمیرا اسدیان