پلاتو هنر


جنجال بر سر شباهت صدای اسکارلت جوهانسون با هوش مصنوعی

شرکت «OpenAI»، برای مدل هوش مصنوعی خود به نام «ChatGPT»، صدایی به نام «اسکای» تولید کرده است که شباهت زیادی به صدای اسکارلت جوهانسون دارد.

۴به گزارش پلاتو هنر، شرکت «OpenAI»، برای چت‌بات هوش مصنوعی خود به نام «ChatGPT»، صدایی به نام «اسکای» (Sky) تولید کرده است که شباهت زیادی به صدای اسکارلت جوهانسون، بازیگر فیلم‌هایی مانند «او»، «لوسی»، «جوجو خرگوشه» و «استروید سیتی» دارد.

بر اساس گزارش نشریه «Verge»، جوهانسون مطرح کرد که سپتامبر سال گذشته برابر با شهریور و مهر ۱۴۰۲، سم آلتمن به او پیشنهاد داده بود که صدای او را روی سیستم «ChatGPT 4.0» بگذارد اما جوهانسون این پیشنهاد سم آلتمن را نپذیرفت.

طبق اظهارات این بازیگر، سم آلتمن دو روز پیش از رونمایی نسخه‌ی صوتی «ChatGPT»، بار دیگر با مدیر برنامه‌های او تماس گرفته بود تا جوهانسون را ترغیب کند که نظرش را تغییر دهد.

جوهانسون مجبور شده است برای مقابله با شرکت «OpenAI»، مشاور حقوقی استخدام کند. همچنین بازیگر فیلم «او»، دو نامه برای «OpenAI»فرستاده تا بپرسد که این صدا چگونه ساخته شده است.

سم آلتمن با این وجود در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که از صدای جوهانسون برای تولید صدای «اسکای» استفاده نکرده است و هرگز قرار نبوده که شبیه صدای او باشد. او برای احترام به اسکارلت جوهانسون، استفاده از صدای اسکای را در محصولاتش را متوقف کرده‌ است.

بیشتر بخوانید: