به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی نمایش، نمایش «آرت» نوشته یاسمینا رضا، به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و تهیه‌کنندگی آرش رهبری، پنجشنبه 27 اردیبهشت در سالن ایرانشهر با حضور فرهاد ناظرزاده کرمانی افتتاح شد.

فرهاد ناظرزاده کرمانی، نمایشنامه‌نویس و استاد پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران در مراسم افتتاحیه نمایش «آرت» در سخنان کوتاهی با بیان اینکه کوشک جلالی یک کارگردان شناخته شده بین‌المللی است، گفت: کوشک جلالی در کارگردانی هم‌ردیف عباس کیارستمی در سینماست.

ناظرزاده کرمانی ادامه داد: زمانی که پاریس بودم از دوستان و هنرمندان بسیاری که از فعالان هنری بودند نام کوشک جلالی را زیاد می‌شنیدم اما او به دلیل تواضعی که دارد خیلی اهل منم منم کردن نیست.

این استاد دانشگاه با بیان این‌که نخستین بار است که کوشک جلالی را از نزدیک می‌بیند، افزود: او در زمینه نگارش نمایشنامه، کارگردانی و تحقیق و پژوهش آثاری متعددی دارد و من سال‌هاست که با کارهایش آشنا هستم. در زمانی هم که خارج از ایران بودم وقتی درباره کارهای او بسیار گفته می‌شد، من به عنوان هموطن افتخار می‌کردم و با افتخار می‌گفتم که من هموطن کوشک جلالی هستم.

در ادامه زنگ افتتاح اجرای عمومی نمایش «آرت» توسط فرهاد ناظرزاده کرمانی نواخته شد.

نمایش «آرت» که در ایران با عنوان «هنر» نیز شناخته می‌شود این روزها در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است.

این نمایش تِم اصلی خودفریبی و دروغ، از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۲ در سالن‌های مهم تئاتر لندن و دیگر شهرهای انگلیس روی صحنه رفته و جزو پرفروش‌ترین تئاترهای روی صحنه در انگلستان به شمار می‌رود. این استقبال در دیگر شهرهای مطرح اروپا و آمریکا نیز به همین منوال بوده است.

علاقه‌مندان به تماشای نمایش می‌توانند با مراجعه به سایت تیوال نسبت به خرید اینترنی بلیت اقدام کنند.