به گزارش پلاتو هنر به مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد معتمدی با توجه به اهمیت معیشت هنرمندان و تصویب سند ملی موسیقی از وزارت فرهنگ برای تدوین سندملی موسیقی قدردانی کرد.

این خواننده دراین‌باره گفت: بنده معتقدم باید سازوکاری فراهم باشد تا هنرمندان شرایط معاش داشته باشند که مردم بتوانند به صورت رایگان از آن هنر استفاده کنند.

او افزود: همایش‌ها و کنسرت‌هایی را می‌توان با رعایت چهارچوب‌های جامعه در کاشان اجرا کرد؛ به جای اینکه برنامه‌های هنری از شهری مانند کاشان حذف شود، می‌توان یک استانداردسازی را شروع کرد.

معتمدی بیان کرد: در زمینه ذائقه‌سازی فرهنگی و هنری تا امروز آن‌طور که مناسب باشد اتفاقی صورت نگرفته‌است.

این خواننده ایرانی در ادامه گفت: بنده که در زمینه هنر و موسیقی فعال هستم، تاکید می‌کنم که تدوین سند‌ ملی موسیقی کار بسیار بزرگ و زمین‌مانده‌ای بود که انجام شد و به نمایندگی از همه مردم و هنرمندان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای انقلاب فرهنگی کشور تشکر می‌کنم.

واکنش محمد هاشمی، جانشین وزیر فرهنگ به پیشنهاد محمد معتمدی

سیدمحمدهاشمی، جانشین وزیر فرهنگ در رویداد رایحه و عطر ایرانی در واکنش به پیشنهاد محمد معتمدی، خواننده ایرانی که در این رویداد مطرح کرد، گفت: پیشنهاد هنرمند توانمند محمد معتمدی که بتوانیم از بافت مذهبی کاشان استفاده کنیم و یک ذائقه‌سازی در حوزه‌های‌مختلف هنری داشته باشیم، بسیار پیشنهاد پخته و به‌جایی است.

پیش از این وزارت فرهنگ با همکاری خانه موسیقی سند ملی موسیقی را تدوین و نهایی کرده‌است و آن را برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرد که با تصویب این سند نقشه راه این حوزه مشخص شد.

براساس سند موسیقی، از هنرمندان توانمند و تولیدات شاخص در راستای شکوفایی موسیقی حمایت خواهد شد. همچنین زمینه بهره‌مندی از گنجینه شعر کهن فارسی در تولیدات موسیقی فراهم خواهد شد.