به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی هفدهمین جشنواره تئاتر رضوی، محمود سالاری، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی به هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی ارسال کرد.

در متن این پیام آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم. السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا(ع) صلوات خاصه و سلام و ارادت همواره ما خدمت آفتاب همیشه پر فروغ خراسان وقریب قلوب ایرانیان. دهه کرامت، مجال نیکو و مغتنمی است برای ما ایرانیان که عاشقانه دل به نور عصمت و ولایت بسپاریم و بهانه‌ای برای هنرمندان با ذوق و عاشق که با زبان هنر تأثیرات معنوی و آموزه های اخلاقی خداوند عصمت و طهارت را به قلم زیبا، زیبا بنگارند و به زیبایی به روی صحنه ببرند که ذات هنر، چیزی جز زیبایی و نور نیست.
بنده پیشتر گفته‌ام و باز می‌گویم که به حال شما هنرمندان غبطه می‌خورم که در این وادی پر فیض قدم برداشته، برای تبیین ارزشهای اخلاقی و باورهای قلبی ایرانیان و پیروان صادق آن حضرت تلاش می‌کنید. خداقوت و راهتان مستدام.
در سال جاری، برگزارکنندگان جشنواره‌های تئاتر رضوی و مسئولین بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، هوشمندانه و با تدبیری برپایه تجربیات ارزنده پیشین، با برگزاری غیر متمرکز این دوره از جشنواره علاوه بر توجه به عدالت فرهنگی در حوزه هنر، تلاش کرده‌اند با گسترش اجراهای عمومی و ایجاد امکان بهتر و بیشتر برای گروه های نمایشی نقاط مختلف کشور، شرایط مطلوب‌تری را به دور از فضاهای هیجانی و رقابتی مرسوم، برای مواجهه جدی آثار هنری با مضمون دینی و انسانی، با مخاطب عمومی و شهروندان عزیز ایران اسلامی فراهم نمایند.
این رخداد مبارک در راستای رسالت ناب هنر نمایش برای بهتر کردن جهان، دریچه روشنی است تا از آن به روزهای پر امیدتر و موفق‌تر نمایش ایران چشم داشته باشیم. امید که در این مهم، توجه ویژه حضرت عشق، آفتاب هشتم، دلیل روشن راهمان باشد.
خاضعانه از همت و تلاش صادقانه مدیران کل و همکارانم در استانها، ستاداجرایی این رویداد، هنرمندان شریف و همراهی دغدغه‌مند مخاطبان هنر دوست و هم وطنان عزیز در برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی قدردانی می‌کنم. امید که در پناه مهر ماندگار امام رئوف همواره پیروز و سربلند باشید.»

هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری اتابک نادری، بخشی از بیست‌ویکمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) به ریاست فرهاد قائمیان است که با محوریت اجرای عمومی آثار در شهرهای محل تولید، از اواخر فروردین تا 31 اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود و اخبار آن بر روی وب سایت جشنواره قابل مشاهده است.