به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در سی‌‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بیش از یکصد عنوان کتاب از انتشارات بنیاد سینمایی فارابی حضور دارد.

حمیدرضا بشیری‌فراز مدیر مرکز انتشارات، آموزش و پژوهش فارابی، درباره حضور بنیاد در نمایشگاه کتاب امسال گفت: پس از سال‌ها رکود و توقف در این مرکز، انتشارات بنیاد سینمایی فارابی، امسال در سی‌‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با بیش از یکصد عنوان کتاب در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور پیدا کرده‌است.

او با بیان اینکه فارابی 16 عنوان کتاب جدید را در این دوره از نمایشگاه کتاب رونمایی می‌کند، افزود: از این 16 عنوان کتاب، 15 اثر، تألیفی و حاصل پژوهش و نگارش برجسته‌ترین متفکران عرصه سینمایی در کشور است.

او گفت: کتاب‌های تألیفی در سطح کاربردی هستند و تلاش شده‌است تا اندکی از پژوهش‌های صرفاً نظری فاصله گرفته شود، چراکه سینمای امروز ایران نیازمند تحقیقاتی است که بتواند در بهبود هرچه بهتر وضعیت سینمای ایران کارآمد باشد. به‌همین‌ دلیل این هم‌افزایی میان مجموعه بنیاد سینمایی فارابی صورت گرفته‌است.

مدیر مرکز انتشارات، آموزش و پژوهش بنیاد سینمایی فارابی در پایان اظهار کرد: تمام تلاش همکاران ما در این مرکز این است که به یک غبارروبی از مطالعات سینما در ایران دست یابیم و بتوانیم پابه‌پای تغییرات مباحث نظری و عملی در زمینه سینما در جهان گام برداریم. از این‌رو به سراغ موضوعات جدید مغفول در سینما رفته‌ایم.

انتشارات بنیاد سینمایی فارابی در شبستان اصلی مصلای تهران، سالن 3، راهروی شماره 15، غرفه شماره 275 از امروز تا 29 اردیبهشت، پذیرای خانواده سینما، اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و عموم علاقمندان هنر هفتم است.