به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نویسندگان 10 طرح و ایده برگزیده مرحله اول رویداد فیلمنامه‌نویسی «کودکان غزه» که از میان بیش از 300 طرح و ایده ارسالی توسط گروه داوری، متشکل از داریوش یاری، حامد باشه آهنگر و نصرت‌الله تابش، انتخاب شدند، در جلسه ارائه حضوری (پیچینگ) آثارشان که دوشنبه 17 اردیبهشت در محل بنیاد سینمایی فارابی با شرکت اعضای گروه داوری و چند تن از کارشناسان این حوزه برگزار شد، آثار خود را برای حاضران تشریح کردند و در نهایت یک طرح بلند و دو طرح کوتاه سینمایی، موفق به کسب عناوین برتر این رویداد شدند.

طرح بلند سینمایی «پرواز آرزوها» نوشته مصطفی نظری‌زاده و طرح‌های کوتاه سینمایی «امضای دستی» از رضوان پارسا و «s.k.c» از یاسر خمسی به عنوان آثار اول تا سوم برگزیده شدند.
در پایان جلسه 10 شرکت کننده مرحله نهایی، محمدرضا بحرانی، رضوان پارسا، حسان پرنده، زهرا جعفری‌زاده، یاسر خمسی، فاطمه ذوقی‌نیا، امین لطفی، سیدمجید موسویان، بهروز نشان و مصطفی نظری‌زاده لوح تقدیر و جوایز مالی خود را از مجید زین‌العابدین، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی دریافت کردند.

رویداد فیلمنامه‌نویسی «کودکان غزه» با هدف «اشاعه فرهنگ مقاومت» و «توجه به مظلومیت کودکان فلسطین» در دو بخش طرح فیلمنامه بلند و کوتاه داستانی، از دی سال گذشته با برنامه‌ریزی دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان طراحی و برگزار شد. این دبیرخانه با هدف ساماندهی امور جشنواره کودک و تشویق تولیدات در این حوزه از سال گذشته در بنیاد سینمایی فارابی تشکیل شده است.