به گزارش پلاتو هنر، پل تریلو (Paul Trillo)، کارگردان آمریکایی از مدل هوش مصنوعی تبدیل متن به ویدیوی Sora برای ساخت یک موزیک ویدیوی چهار دقیقه‌ای برای یک خواننده استفاده کرده‌است.

اگرچه شرکت OpenAI هنوز Sora را در دسترس عموم قرار نداده‌است اما توانایی آن در تولید کلیپ‌های ویدیویی واقعی و با وضوح بالا، فیلم‌سازان را از لحاظ امنیت شغلی نگران کرده‌است.

اکنون این ابزار قدم به دنیای موزیک ویدیوها گذاشته‌است.

اگر بخواهید یک ویدیوی حیرت‌انگیز بسازید، احتمالاً به یک پهپاد مجهز و خلبان ماهر آن و خیلی ابزار و چیزهای دیگر نیاز خواهید داشت. اما حالا هوش مصنوعی Sora که متن را به ویدیو تبدیل می‌کند، کار را آسان کرده‌است.

این مدل هوش مصنوعی که اواخر بهمن ۱۴۰۲ معرفی شد، در ابتدا ما را با کلیپ‌های ویدیویی خیره‌کننده‌ای که از پیام‌های متنی تولید شده‌بود، شگفت‌زده کرد و یک ماه بعد با چند فیلم کوتاه مواجه شدیم که بحث‌هایی را برانگیخت.

با این حال، Sora همچنان یک پیشرفت باورنکردنی است. اکنون پل تریلو، کارگردان مستقر در لس آنجلس از این مدل هوش مصنوعی برای ساخت اولین موزیک ویدیوی رسمی خود استفاده کرده‌است.

گفته می‌شود این ویدیو از ایده‌ای برآمده که تریلو به مدت ۱۰ سال در مورد آن فکر می‌کرده‌است.

دوربین مجازی در این موزیک ویدیو در صحنه‌ها رو به جلو حرکت می‌کند تا تصاویری سریع و انتزاعی را روی اثر خواننده‌ای به نام ارنست ودرلی گرین جونیور(Ernest Weatherly Greene Jr.) که با نام واشد اوت(Washed Out) منتشر شده است، ارائه کند.

این ویدئوی چهار دقیقه‌ای به صورت مجموعه‌ای از صحنه‌های پروازی متشکل از ۵۵ کلیپ Sora که از ورودی‌های متنی تولید شده‌اند و در نرم‌افزار Adobe Premiere Pro به هم چسبیده‌اند، شکل گرفته‌است.

شخصیت‌ها و مکان‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی تنها برای لحظاتی زودگذر نمایش داده می‌شوند و مشخص نیست که آیا مواردی مانند زوایای عجیب بدن، حرکات تند و ناگهانی عجیب و حقه‌های ظاهری دوربین بخشی از دستورات کارگردان هستند یا صرفاً خطاهای مدل هستند. در هر صورت، ویدئوی جالبی برای یک ترانه درآمده است که در ادامه تصاویری از آن را آورده‌ایم.

هوش مصنوعی هوش مصنوعی هوش مصنوعی هوش مصنوعی

منبع: ایسنا