به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مرکز ایران و فرانسه، مسابقه عکاسی با موضوع آب در ایران، ویژه عکاسان مقیم در ایران برگزار می‌شود.

این مسابقه با همکاری مرکز ایران و فرانسه، موسسه و گالری عکاسی ایتاک (Ithaque) و مشارکت انجمن عکاسان ایران و موسسه موج نو در فرانسه برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این مسابقه، ترکیب نوشتارهای عکاسی مستند با نوشتارهای عکاسی تجربی است تا وضعیت آب در ایران از طریق یک نمایشگاه عکس گروهی به تصویر کشیده شود.

این مسابقه عکاسی با رویکرد پرداختن به مسائلی نظیر آب‌های شیرین و شور، محیط زیست زمینی و اقیانوسی، فعالیت‌های انسان و بشر مرتبط با آب، فناوری و تمهیدات مرتبط با آن در مناطق مختلف ایران برگزار می‌شود.

ریاست افتخاری این مسابقه به عهده فرانسین کوستو، رییس بین‌المللی ژاک ایو کوستو و ژان میشل الیور، رییس «آکادمی آب» است.

آثار ارسالی پس از ارزیابی توسط، هیئت داوران انتخاب شده و ۴۰ عکس برگزیده از میان آثار ارسالی در یک نمایشگاه گروهی از ۲۲ شهریور ماه تا ۱۲ مهر ماه ۱۴۰۲ در پاریس به نمایش گذاشته می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه عکاسی می‌توانند آثار خود را تا تاریخ ۲۵ خرداد ماه، ارسال کنند.

همچنین به یک نفر از عکاسان برگزیده این مسابقه جایزه برترین عکس با ارزش ۵۰۰ یورو اهدا می‌شود.

عکاسان شرکت‌کننده در این مسابقه باید مقیم ایران باشند.

هیئت داوران این مسابقه که متشکل از اساتید عکاسی ایرانی و فرانسوی هستند عبارتنداز: مریم زندی، عضو هیئت موسس انجمن ملی عکاسان ایران، سیف‌الله صمدیان فیلمبردار و فیلمساز، اسماعیل عباسی عکاس، افشین شاهرودی، رییس هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران و محمدرضا کیوانفر استاد دانشگاه در حوزه عکاسی و سینما، میشل پوآورت، مورخ عکاسی، استاد دانشگاه پاریس، پانتئون سوربن، بنیان‌گذار کالج بین‌المللی عکاسی، کارولین استن، عضو هیئت مدیره دانشکده بین‌المللی عکاسی «پاریس بزرگ»، ناتالی بوشه لونوار، رییس انجمن «مردمان تصویر»، پاسکال بوس، مدیر مجموعه‌های عکاسی مرکز ملی هنرهای تجسمی کالج بین‌المللی عکاسی و ماری روبرت، متصدی ارشد قسمت عکاسی و سینمای موزه اورسه پاریس.