به گزارش پلاتو هنر به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «میان ستاره‌ای» کریستوفر نولان به مناسبت دهمین سالگرد ساخته‌شدن این حماسه علمی تخیلی به صورت مجدد در سینماها اکران می‌شود.

این فیلم که سال ۲۰۱۴ اکران شد و در سطح جهانی ۷۳۱ میلیون دلار فروش کرد، با بازی متیو مک‌کانهی، آن هاتاوی، جسیکا چستین و مت دیمون ساخته شده و داستان در آینده‌ای دیستوپیایی روایت می‌شود که در آن گروهی از فضانوردان باید به دوردست‌های فضا سفر و یک سیاره جدید برای استعمار بشر پیدا کنند.

پارامونت پیکچرز اعلام کرد این فیلم ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۴ برابر با 6 مهر 1403، به سینماها بازخواهد گشت. این فیلم به صورت ۷۰ میلی‌متری آیمکس که فرمت مورد علاقه نولان است و همچنین روی صفحه‌های دیجیتال نمایش داده می‌شود.

نولان به تازگی برنده اسکار بهترین کارگردانی برای «اوپنهایمر» شد. این فیلم تاریخی درباره چگونگی ساخته شدن بمب اتم نزدیک به یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت و به یکی از بزرگترین موفقیت‌های سال ۲۰۲۳ بدل شد.

نولان فیلم «میان ستاره‌ای» را با ترکیبی از فیلم آنامورفیک ۳۵ میلی‌متری و ایمکس ۶۵ میلی‌متری فیلمبرداری کرد.

نمایش این فیلم در آن زمان کار دشواری بود زیرا بسیاری از سالن‌ها به پروژکتورهای دیجیتال روی آورده بودند. نولان اما از تماشاگرانش خواست تا فیلم را به صورت ۷۰ میلی‌متری آی‌مکس تماشا کنند که منجر شد، فیلم هفته‌ها به فروش خود در این فرمت ادامه دهد.