به گزارش پلاتو هنر، مهدی قلعه، رییس هیئت‌مدیره انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر درباره جدیدترین اقدامات این انجمن توضیحاتی ارائه کرد.

مهدی قلعه گفت: امسال برنامه‌های هفته بزرگداشت روز جهانی تئاتر مانند قبل برنامه‌ریزی نشد ولی انجمن ما بنا دارد تا در مراسمی ویژه از آقای بهرام شاه‌محمدلو به‌عنوان یکی از هنرمندان تأثیرگذار تئاتر تقدیر کند. در این مراسم نشان ویژه خانه تئاتر به ایشان تقدیم خواهد شد.

به گفته او، این برنامه روز جمعه ۲۱ اردیبهشت‌ در سالن استاد عباس جوانمرد در عمارت خانه تئاتر برگزار می‌شود و طی آن جمعی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر و به‌ویژه تئاتر کودک و نوجوان حضور پیدا خواهند کرد.

او یادآوری کرد که این برنامه ساعت ۱۷ تا ۱۹ روز یادشده برگزار می‌شود.

بهرام شاه‌محمدلو زاده ۲۵ آذر ۱۳۲۹ در تهران و دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیباست.

او در همان دوران دانشجویی با همراهی رضا بابک، مرضیه برومند، سوسن فرخ‌نیا و علیرضا هدایی گروه تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را زیر نظر دالن لافون، هنرمند شهیر تئاتر جهان و با همراهی بیژن مفید تشکیل دادند.

شاه‌محمدلو در همان دروه در بسیاری از نمایش‌های موفق دانشجویی به ایفای نقش پرداخت و یکی از آخرین حضورهای او در تئاتر به بازی در نمایش «افرا» به کارگردانی بهرام بیضایی و «دو لیتر در دو لیتر صلح» کار حمید آذرنگ و نمایش «چه کسی سهراب را کشت؟» برمی‌گردد.

تماشاگران تلویزیون او را با مجموعه مشهور «آقای حکایتی» می‌شناسند و تماشاگران نسل‌های قبلی بازی درخشان او  را در نقش شخصیت هامون در سریال «گرگ‌ها» ساخته داوود میرباقری به یاد دارند.

منبع: ایسنا