به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی مرکز رشد کودک و نوجوان حوزه هنری، نخستین رویداد از سلسله رویدادهای باغ هنر به همت مرکز رشد کودک و نوجوان حوزه هنری انقلاب اسلامی با عنوان «امید فردا» و «تصویر یک پایان» ۱۰ اردیبهشت ماه در تالار سوره،‌ تماشاخانه مهر و ساختمان مرکز رشد حوزه هنری کار خود را آغاز کرد.

چهل‌ودومین جشنواره فرهنگی هنری «امید فردا» رویدادی از مرکز رشد کودک و نوجوان حوزه هنری است که روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ویژه دانش‌ آموزان پسر و روزهای ۱۲، ۱۶و۱۷ اردیبهشت ویژه دانش آموزان دختر، برگزار می‌شود.

در جشنواره «امید فردا» که با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران (معاونت پرورشی و فرهنگی) برگزار می‌شود، حوزه هنری انقلاب اسلامی میزبان بیش از ۵ هزار دانش آموز خواهد بود و دانش‌آموزان در سالن‌های سوره (بخش سرود)_ سالن ماه (تئاتر عروسکی)-سالن مهر (تئاتر صحنه ای)-پلاتو رشد ( نقالی و قصه گویی)-ساختمان امیرحسین فردی (نمایش نامه‌خوانی) به اجرا و رقابت می‌پردازند.

این جشنواره فرهنگی، هنری به سنت هر ساله، با هدف ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی و شناسایی استعدادها و توانمندی‌های هنری دانش‌آموزان سراسر کشور، در رشته‌های گوناگون فرهنگی هنری در دو بخش حضوری و مجازی در تمامی مدارس کشور برگزار می‌شود.

رویداد «امید فردا»  داوری بخش استانی این جشنواره در حوزه هنرهای نمایشی (تئاتر صحنه ای و عروسکی، نمایش نامه خوانی، ‌سرود، ‌نقالی، قصه‌گویی و لالایی ) را نیز بر عهده دارد.

در رویداد دیگر یعنی «تصویر یک پایان» نیز جمعی از هنرمندان و تصویرگران نوجوان با موضوع پیروزی فلسطین ، قدرت پوشالی اسرائیل  و ایران مقتدر به تولید اثر می‌پردازند این رویداد نیز با حضور جمعی از علاقه‌مندان به حوزه گرافیک و تصویرسازی در قالب تصویرسازی با هوش مصنوعی، پوستر،  و تولید داستان مصور کار خود را آغاز کردند

شرکت‌کنندگان این رویداد دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم از رشته‌های مختلف هستند که تجربه تولید اثر هنری در قالب‌های گفته شده را داشته و حداقل یک تا سه اثر را در سامانه رویداد، ثبت کرده‌اند.

لازم به ذکر است رویداد «تصویر یک پایان» در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ویژه نوجوانان پسر و ۱۲، ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ویژه نوجوانان دختر در رده سنی ۱۴ تا ۱۸ سال در مرکز رشد حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

آثار این دانش‌آموزان پس از فرآیند شناسایی و استعدادیابی توسط کارشناسان ما به رویداد راه پیدا می‌کنند و بعد از تولید محتوا در ۲ روز ضمن توانمند شدن در حوزه های مورد نظر و بهره‌گیری از راهنمایی مربی‌های متخصص و حضور در کارگاه‌های محتوایی به رقابت خواهند پرداخت و در پایان رویداد به آثار هنری منتخب اعتبار می‌بخشند.