به گزارش پلاتو هنر به نقل از ورلد آف ریل، ساخت فیلم جدید گرتا گرویگ، کارگردان «باربی» در ماه آگوست برابر با ماه مرداد شروع می‌شود و گفته شده تولید این اثر ۷ ماه طول می‌کشد و کار در مارس ۲۰۲۵ برابر با فروردین 1404 به پایان می‌رسد. به این ترتیب احتمالاً این فیلم باید اواخر ۲۰۲۵ یا اوایل ۲۰۲۶ راهی سینماها شود.

«وقایع‌نگاری نارنیا» اقتباسی از داستان‌های مشهور «نارنیا» نوشته سی‌اس‌لوییس است و نتفلیکس با او برای کارگردانی ۲ فیلم در این دنیای فانتزی، قرارداد بسته‌است.

گرتا گرویگ، اواخر سال ۲۰۲۲ و ماه‌ها پیش از اکران «باربی» برای کارگردانی «نارنیا» قرارداد امضا کرد و پس از موفقیت «باربی»، قراردادی برای نوشتن و کارگردانی «حداقل دو فیلم» با نتفلیکس منعقد کرد.

این کارگردان چندی پیش اعتراف کرد که برای این پروژه کابوس‌های مکرر می‌بیند و در عین حال که از چگونگی اجرای آن ترسیده، اما با این داستان‌ها بزرگ شده‌است و اعتقاد دارد، دیدگاه زنانه در آن‌ها وجود دارد.

او گفت: این فیلم سینمایی باید تا پایان سال جاری و یا اوایل سال آینده، وارد مرحله تولید شود و انتظار می‌رود که یک دنباله هم داشته‌باشد و به این ترتیب او بیش از ۴ سال در این دنیا خواهدبود.

فیلم دیگر گرویگ فیلم زنده «سفید برفی» دیزنی است که او نویسنده آن بود اما کارگردانی آن را برعهده نداشت و پیش از «نارنیا» راهی سینماها می‌شود.

منبع: مهر