به‌‌گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌‌‌‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هفمین جلسه از نهمین فصل پاتوق فیلم کوتاه، روز یکشنبه 9 اردیبهشت 1403 با نمایش 4 فیلم کوتاه در پردیس سینمایی بهمن برگزار خواهد شد.

در این جلسه از فصل نهم پاتوق که توسط انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، فیلم‌های‌ کوتاه داستانی «شیوع» به کارگردانی میثم مرادی، «زخم» به کارگردانی سحر نورمنور، «گرازها» به کارگردانی غلامرضا جعفری و «قضاوت» به کارگردانی آریا گازُر، روی پرده خواهند رفت.

محمد علیزاده، نویسنده و منتقد سینما، به‌‌عنوان کارشناس این جلسه، پس از اکران آثار با کارگردان‌های فیلم‌های کوتاه به نمایش درآمده به گفتگو می‌نشیند و آثار را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

«شیوع» در ژانر آخرالزمانی، به نویسندگی و کارگردانی میثم مرادی ساخته شده و حمید شاکری تهیه‌کنندگی این اثر را برعهده داشته است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: «ما مسخ شده‌ایم… می‌دانیم که نمی‌دانیم… و همچنان نمی‌دانیم… ما مسخ شده‌ایم.»

«زخم» فیلمی در ژانر درام به نویسندگی و کارگردانی سحر نورمنور و تهیه‌کنندگی مشترک سحر نورمنور و انجمن سینمای جوانان ایران است. «زخم» روایت داستان یک دختر 9 ساله‌ای است که بعد از زلزله و از دست دادن خانواده‌اش با مسئله بلوغ مواجه می‌شود درحالی‌که از آن چیزی نمی‌داند.

«گرازها» را غلامرضا جعفری، نویسندگی و کارگردانی و رامین سامانی تهیه‌کنندگی کرده است. این فیلم در ژانر درام ساخته شده است.

«قضاوت» اثری کمدی به‌ نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی آریا گازُر است. این فیلم کوتاه داستان مانی و سورنا است که هنرجویان یک هنرستان هستند. آن‌ها که شاهد تعریف و تمجید ناعادلانه‌ مدیر از یک هنرجو و فیلمش هستند، تصمیم می‌گیرند که اعتراض‌شان را با ساختن فیلمی از مدیر و رفتارش نشان دهند.

هفتمین جلسه فصل نهم پاتوق فیلم کوتاه با همکاری موسسه فرهنگی، تبلیغاتی بهمن سبز – پخش رویش، یکشنبه‌ 9 اردیبهشت‌ 1403 ساعت 15 در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌‌شود و شامل نمایش آثار و جلسه نقد و بررسی خواهد بود.

حضور برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.