به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی، ارکستر «نوای آفتاب» در نخستین فعالیت هنری خود در سال 1403 کنسرتی بدون کلام را اجرا خواهد کرد.

امین سالمی، رهبر ارکستر نوای آفتاب ضمن بیان این خبر عنوان کرد: نخستین اجرای ارکستر «نوای آفتاب» در سال 1403، 31 خرداد و با اجرای یک کنسرت موسیقی بدون کلام همراه خواهد شد.

او درباره علت اجرای کنسرتی بدون حضور خواننده توضیح داد: از سال 1387 که اجرا با ارکسترهای مختلفی را آغاز کردم همیشه دغدغه‌مان این بود که در کنار خواننده‌ای که همراه ارکستر اجرا می‌کند،‌ توانایی‌های خود ارکستر و اعضا ارکستر نیز دیده شود. چرا که عموما توانایی ارکسترها به دلیل حضور یک خواننده تحت‌الشعاع محبوبیت یا عدم محبوبیت خواننده قرار می‌گیرند و آنطور که باید و شاید به چشم نمی‌آیند.

ارکستر «نوای آفتاب» در سال 1402 در دو مجموعه اجرا با خواننده همراه بود اما برای سال جدید با مشورت دوستان و همکارانم در ارکستر و موسسه نوای آفتاب مهر تصمیم بر آن شد که کنسرتی بدون کلام با ارکستری ۴۰ نفره داشته باشیم.

قطعات اجرا تنظیم و آماده شده‌است و تمرینات ارکستر «نوای آفتاب» از 10 اردیبهشت آغاز می‌شود و پس از اخذ مجوز از دفتر موسیقی درباره نحوه بلیت‌فروشی، سالن اجرای کنسرت و قطعات اجرایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.