به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی مستند، این دوره از جشنواره در بخش «مستندهای 60 دقیقه‌ای» به مستند «احمد» به تهیه‌کنندگی یوسف ترابی‌نژاد و کارگردانی اعظم مرادی جایزه داد.

پرتره جوانی به نام «احمد» که علی‌رغم محدودیت‌های فیزیکی، ذهنی بلندپرواز و همتی بلند دارد و داستان زندگی‌اش به معجزه می‌ماند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های معلولین «we care» هند هر ساله باهدف افزایش آگاهی در مورد مسائل مربوط به معلولیت، برطرف‌ کردن تصورات غلط و تعصبات در مورد افراد معلول و ایجاد تغییرات نگرشی و رفتاری برگزار می‌شود.

این جشنواره بر اساس کنوانسیون سازمان ملل به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر از فعالیت‌های بین‌المللی یونسکو قلمداد شده که باهدف افزایش سطح آگاهی درباره حقوق معلولان سراسر جهان و تشویق نهادها، سازمان‌ها و هنرمندان در حوزه‌ معلولان فعالیت می‌کند.

«احمد» پیش‌از این نیز در جشنواره‌های داخلی و خارجی حضور داشته و منتخب پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «حقیقت»، جشنواره بین‌المللی «بیگ سین» لندن، یازدهمین جشنواره مستند بنگلادش، پنجمین جشنواره فیلم «مارتینیک» فرانسه و منتخب پنجمین دوره از جشنواره «Over-the-Rhine International Film Festival» آمریکا بوده است.