به گزارش خبرگزاری پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» که در بخش مسابقه فستیوال «CMS»، در کشور هندوستان، با فیلم‌هایی از کشورهای اسپانیا، انگلیس، چین، کانادا، هند، سوییس، پاکستان، آلمان و اندونزی رقابت می‌کرد، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم کودک و نوجوان در بخش «سینمای آینده» این جشنواره شد.

این جایزه شامل تندیس طلایی و مبلغ ۲۵۰ هزار روپیه هند است که به کارگردان و تهیه‌کننده اثر تعلق می‌گیرد.

در این جشنواره فیلم‌هایی به رقابت می‌پردازند که موضوعاتی چون وحدت یا صلح جهانی را محور اصلی فیلمنامه‌های خود قرار داده‌اند. آثاری که راهکارهایی برای کودکان و نوجوانان و رسیدن به امنیت و آینده‌ای مطمئن برای الهام بخشیدن به نسل‌های مختلف ارایه می‌دهند. فیلم‌هایی که تنها به بازار فروش و سرگرم کردن کودکان نمی‌اندیشند و با دیدگاهی جهانی، به ارزش‌های اخلاقی و تاثیرگذار بر آینده کودکان و نوجوانان نیز توجه دارند.

جشنواره بین‌المللی کودکان سینه مونته سوری (CMS)، از ۱۵ تا ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ برابر با ۲۷ فروردین تا ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ در شهر لاکنو هند برگزار شد و هیئت موسس و دبیر جشنواره در سال ۲۰۲۴، با شعار «درود بر جهان»، اندیشه و آموزه‌های اخلاق‌شناس و حقوقدان بزرگ هند، «مهاتما گاندی» را سرلوحه اهداف این جشنواره قرار داده‌اند.

جایزه بهترین فیلم کودک و نوجوان جشنواره کودک و نوجوان اصفهان (۱۳۹۸)، جایزه صلح جهانی کنوانسیون حقوق بشر(۲۰۲۰)، جایزه هیئت داوران یونیسف از جشنواره کوک اصفهان (۲۰۲۰)، جایزه بهترین فیلم کودک جشنواره سانفرانسیسکو (۲۰۲۰)، بهترین فیلم کودک و نوجوان زیروپلاس روسیه (۲۰۲۱)، جایزه بهترین فیلم کودک کینولاب لهستان (۲۰۲۲) از جمله جوایزی است که این فیلم کسب کرده است.