به گزارش پلاتو هنر، اجرای آزمایشگاهی و مشارکتی به زبان فرانسوی و انگلیسی «ماجراجویی نمایشگران جهانگرد» به نویسندگی سجاد آقابابایی، مریم میرزایی و نگین اصغرزاده و کارگردانی سجاد آقابابایی از ۵ اردیبهشت تا ۵ خرداد، ساعت ۱۸ در موسسه فرهنگی دنیای اسطوره کودکی اجرا می‌شود.

اجرای «ماجراجویی نمایشگران جهانگرد» توسط گروه «آزمایشگاه تماشاگران تئاتر نارنجی» با همکاری موسسه دنیای اسطوره کودکی با رویکرد آشنایی با زبان و شخصیت‌های ملل جهان از کشور فرانسه (آستریکس و اوبلیکس) و از انگلستان (پانچ و جودی) در محل این موسسه از تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ اجرا خواهد داشت.

این اجرا با تاکید بر پژوهش و ترویج کتابخوانی، با الگوبرداری از شخصیت‌های ملل جهان درباره صلح و عدم تبعیض نژادی برای کودکان به صورت محیطی، مشارکتی، حرکتی و با زبان‌های فرانسوی و انگلیسی انجام می‌شود.

در خلاصه داستان این نمایش مشارکتی آمده است: «جهانگردان نمایشگر در ماجراجویی جدید خود وارد ایران شده‌اند. آن‌ها از کشور آفریقا فیلی را پیدا کرده‌اند که از چندرنگ بودن خود و تعجب دیگران ناراحت است.»

در این اجرا مریم میرزایی، نگین اصغرزاده، ساجده آقادادی (اجراگران زبان فرانسه)، عطیه سعیدی، شراره نوری به ایفای نقش می‌پردازند.

موسسه دنیای اسطوره کودکی (مجری طرح)، دکتر فهیمه میرزاحسینی (مشاور هنری)، سجاد آقابابایی (طراح فضا) و متین اصغرزاده (طراح پوستر) دیگر عوامل این نمایش هستند.

علاقه‌مندان برای حضور در این اجرای ویژه کودکان می‌توانند از سایت تیوال بلیت تهیه کنند.