به گزارش پلاتوهنر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، نمایش کمدی «سلطان عمرا بمیرد» به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمدجواد کبودرآهنگی، سه‌شنبه چهارم اردیبهشت با برپایی مراسم شب‌چراغ اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز می‌کند.

مهمان ویژه مراسم شب‌چراغ نمایش «سلطان عمرا بمیرد»، شهرام کرمی، نویسنده و کارگردان تئاتر است که شمع آغاز اجرای عمومی این نمایش را می‌افروزد.

اجرای این اثر نمایشی که برداشتی آزاد از نمایشنامه «شاه می‌میرد» نوشته اوژن یونسکو است و با هنرمندی بازیگرانی چون مهدی چایانی، محمدعادل غلامی، طاهره بهرامی، سولماز عسگری، مهدی بیابانی و امیرمسعود قاسمی ساعت ۲۰ روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت آغاز می‌شود.

مراسم شب‌چراغ این نمایش نیز ساعت ۱۹:۳۰ همان روز برگزار می‌شود.

در این گروه محمد عادل غلامی به عنوان دستیار کارگردان و سیدمهرداد کاوسی‌حسینی به عنوان مشاور کارگردان همکاری دارند.

در بخش موسیقی این نمایش کمدی، مجید داننده (نوازنده تار)، سعید پوراطمینان (نوازنده تنبک)، علی جباری و عارف بهبهانی (نوازندگان کمانچه) به اجرای زنده می‌پردازند.

در این اثر نمایشی، مدیر صحنه و هماهنگی را مرتضی ذاکری، طراحی پوستر و بروشور را مهدیار توکلی، طراحی نور را حسین کاظم رودباری، طراحی لباس را سولماز عسگری، دوخت لباس را اعظم اسدآبادی، عکاسی و تصویربرداری را سیدسیاوش کبودرآهنگی و سما محبوبی، روابط‌عمومی و تبلیغات را مرتضی ذاکر، تبلیغات مجازی را مرضیه دهقان و ساخت تیزر را عادل غلامی برعهده دارند.

این نمایش داستان سلطانی را روایت می‌کند که قرار است تا پایان نمایش بمیرد. او برای فرار از مرگ، جایگاهش را به مبارک، نوکر دربار می‌دهد و همین موضوع موجب خلق ماجراهایی کمیک می‌شود.

پیش‌فروش روزهای اول اجرای این نمایش در سایت گیشه تئاتر و سایت تیوال فعال شده است.