به گزارش پلاتو هنر، محمد چکشیان، معاون امور فرهنگی و اجتماعیف وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی در مراسمی محمدرضا باقری، مدیرعامل موسسه سوره هنر حوزه هنری را به عنوان دبیر نخستین دوره جشنواره فرهنگی و هنری «اتقان» منصوب کرد.

در بخشی از متن این حکم آمده است:

«انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم، ضمن ترغیب و تشویق هنرمندان به حضور در بخش‌های مختلف جشنواره، زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های بی‌بدیل و تأثیرگذار هنر در ترویج و تعمیق ارزش و جایگاه کار و تلاش و ارتقاء فرهنگ کارِ ایرانی-اسلامی را فراهم آورید.»

فراخوان نخستین جشنواره فرهنگی و هنری «اتقان» با هدف ارتقای فرهنگ کار و تلاش و تبدیل آن به گفتمان عمومی توسط معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی از اسفند سال گذشته منتشر شد.

این جشنواره فرهنگی به منظور تولید محتوای ادبی–هنری در حوزه فرهنگ کار، ترویج و اشاعه مؤلفه‌های فرهنگ کار و حمایت و در بخش‌های هنرهای تجسمی (پوستر و کاریکاتور)، عکاسی، طنز، شعر، نثر، استندآپ کمدی، ادبیات (شعر، داستانک، داستان کوتاه)، هنرهای نمایشی (تئاتر خیابانی – تئاتر کوتاه صحنه‌ای) از هنرمندان به صورت سراسری برگزار می‌شود.

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار به جشنواره «اتقان» تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام شده و اختتامیه آن تیر سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.