به گزارش پلاتوهنر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آئین پایانی هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی «چهره سال ۱۴۰۲ هنر انقلاب»چهارشنبه ۲۹ فروردین با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی در ابتدا گفت: اعیاد گذشته و پیروزی بزرگ جبهه مقاومت را تبریک می گویم؛ خون پاک شهدای ما افتخار بزرگی را برای جهان اسلام آفرید.

او افزود: انشاالله با پیروزی کامل جبهه مقاومت و برافراشته شدن پرچم توحید در مسجد الاقصی، به زودی نماز وحدت را به امامت رهبر انقلاب در این مکان مقدس برگزار کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در ایامی که به نام هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده است این مراسم با یاد و خاطره شهید آوینی در حال برگزاری است، تصریح کرد: از دوستان و همکارانمان در سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری که امسال هم موفق به برگزاری این رویداد مهم شدند تشکر می کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: فلسفه شکل گیری حوزه هنری که شاید مهمترین معمار آن رهبر انقلاب هستند (که بارها در کلماتشان توصیفشان را از اهتمامی که معظم له در شکل گیری چنین جریان هنری ملهم از اندیشه انقلاب اسلامی داشتند) کاملا مشهود است.

وزیر فرهنگ گفت: خوشحال هستیم این نهالی که با دستان رهبر انقلاب در محیط انقلاب اسلامی پرورش یافته به شجره طیبه ای تبدیل شده که شاخ و برگ‌های آن همه مشتاقان را زیر سایه خود جای داده است.

او افزود: هنرمندان اصیل در شاخه های مختلف هنری رشد کرده اند و به اعتلا رسیده اند در سینما، هنرهای تجسمی، شعر و سایر رشته های هنری جمع‌ پرتوانی از هنرمندان تاثیرگذار رشد کرده اند و فضای فرهنگی هنری در اختیار جریان متعهد به آرمان های انقلاب اسلامی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: شاید دهه های قبل رسیدن به این نقطه، محال تصور می شد اما بحمد الله با اهتمامی که‌ وجود داشت و حضور چهره های شایسته این مسیر سخت، هموار شده است و البته تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وزیر فرهنگ گفت: نقطه مطلوب همان ترسیمی است که امام راحل در پیام معروف خود به عنوان هنر متعهد برای جامعه فرهنگی هنری ترسیم کرده‌اند، آنجا نقطه آرمانی است و به دست توانای شما هنرمندان اصیل و شما که دلتان به عشق آرمان های بلند نهضت امام می تپد فتح این قله نزدیک خواهد بود.

او اضافه کرد: به اوراح شهدای مقاومت، انقلاب و شهدای مظلوم غزه که الهیات جدید مقاومت را در چشمان جهانیان ترسیم و آیات استقامت را تفسیر کردند درود می فرستیم.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: انشاالله این نهضت با خون پاک شهدای عزیزمان به پیروزی کامل خواهد رسید و از خداوند متعال مسالت داریم پرچم این نهضت حسینی را به دست رهبر انقلاب به صاحب اصلی آن برساند.

در پایان این مراسم نیز از مسعود نجابتی به عنوان چهره هنر انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۲ تقدیر شد.