به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، امین اشرفی، رییس پردیس تئاتر تهران درباره برنامه‌های جدید این مجموعه توضیحاتی ارائه داد.

رییس پردیس تئاتر تهران گفت: «پس از پایان ماه مبارک رمضان سه نمایش کودک به کارگردانی مریم کاظمی در این مجموعه روی صحنه می‌رود. سرمایه‌گذاری در تئاتر کودک یک ضرورت است. چراکه این هنر نمایشی فرصت رشد فردی و اجتماعی کودکان را فراهم می‌کند. حضور کودکان در کنار یکدیگر فضایی را ایجاد می‌کند که آن‌ها می‌توانند تخیلات خود را آزادانه بیان کنند و خلاقیت خود را به کار گیرند. این امر به توسعه فکری و هنری آنها کمک می‌کند.»

او افزود: «توجه به تئاتر کودک در این مجموعه به معنای عدم حمایت از گروه‌های نمایشی بزرگسال نیست، باید اذعان کرد پردیس تئاتر تهران به واسطه در اختیار داشتن سالن اصلی ۹۰۰ نفری و پنج سالن استاد محمد، رشیدی، کشاورز، مشایخی و نصیریان پذیرای تمامی گروه‌های نمایشی است. با این وجود اجراهای نمایش کودک با استقبال بیشتر مخاطبان در این مجموعه روبرو بوده است.»

رییس پردیس تئاتر تهران همچنین با بیان این که در سال ۱۴۰۲ تمرکز فعالیت‌های این مجموعه بر آموزش، به عنوان ابزاری برای یادگیری کودکان استوار بوده است، تصریح کرد: «برگزاری کلاس‌های آموزش بازیگری کودک، با حضور مریم کاظمی در این مجموعه منجر به تولید سه نمایش «سفیدبرفی و هفت کوتوله»، «غول‌ها» و «چه کسی آخرین بار خندید؟» شد. اجرای این سه نمایش با حضور اغلب هنرجویان کلاس‌های بازیگری این مجموعه از هفته آخر فروردین تا هفتم اردیبهشت در دو سالن زنده‌یاد استاد مشایخی و زنده‌یاد استاد رشیدی به روی صحنه می‌رود.

او افزود: «اجرای نمایش‌های کودک در این مدت با استقبال مناسب خانواده‌ها و مدارس همراه بوده است و این انتظار می‌رود با حضور مریم کاظمی و فعالیت‌‌های ایشان، نمایش‌های مورد اشاره از این قاعده مستثنی نباشد.»

بر همین اساس نمایش «غول‌ها» نوشته سید هوف با ترجمه حسین فدایی حسین از روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین در ساعت ۱۷ سالن استاد رشیدی اجرای خود را آغاز خواهد کرد.

«چه کسی آخرین بار خندید» نوشته نلی مک کاسلین با ترجمه حسین فدایی حسین از روز چهارشنبه ۲۹ فروردین در ساعت ۱۹ سالن استاد رشیدی روی صحنه می‌رود.

همچنین نمایش «سفیدبرفی و هفت کوتوله» نوشته و تنظیم مریم کاظمی نیز از روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه در ساعت ۱۸ سالن استاد مشایخی اجرای خود را آغاز می‌کند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از فعالیت‌ها و برنامه‌های پردیس تئاتر تهران می‌توانند به وب سایت پردیس تئاتر تهران مراجعه کنند یا برای خرید بلیت از سایت تیوال اقدام کنند.