به گزارش پلاتوهنر، آیین شب چراغ نمایش ایرانی «شاماران» به نویسندگی علیرضا داوری با طراحی و کارگردانی ساسان شکوریان با حضور مجید افشار، هنرمند پیشکسوت سیاه‌بازی، شب گذشته، بیست‌ودوم فروردین در تماشاخانه سنگلج برگزار شد.

 

مجید افشار، هنرمند پیشکسوت تئاتر در ابتدای این مراسم گفت: «سلام گرم و جماعتی که برای نمایش ایرانی چه در صحنه و چه در پشت صحنه زحمت می‌کشند. از اینکه نمایش ایرانی  با این ریشه قوی و قدمت در حال توسعه است و مدیران هنری کشور به ان بها می‌د‌هند و همچنین هنرمندان جوان به آن می‌پردازند، بسیار خوشحال هستم.»

 

او ادامه داد: «ما سال ‌هاتلاش کردیم و تجربه کسب کردیم و آن را به نسل بعدی انتقال دادیم و خدا را شاکریم که با تلاش بی‌وقفه جوانان نمایش ایرانی فراموش نشده است. قطعا این عزیزان باید از نظر متن، اصول و قواعد کاری، تجربیات گذشتگان، و همچنین بخش مالی حمایت شوند.»

این هنرمند پیشکسوت افزود: «الگوی و پیشکسوت سیاه بازی استاد ذبیح‌الله ماهری معروف به ذبیح زرگر بود که پس از او مهدی مصری شاگرد او در این عرصه شناخته شد. آن‌ها حرمت یکدیگر را حفظ می‌کردند و من افتخار می‌کنم که 6 سال شاگرد استاد مهدی مصری باشم.»

افشار در پایان گفت: «امیدوارم که چراغ تئاتر همیشه روشن باشد و تماشاخانه‌های تئاتر به ویژه تماشاخانه سنگلج همیشه پررونق و پرمخاطب.»

 

در ادامه ساسان شکوریان، کارگردان نمایش «شاماران» نیز ضمن قدردانی از اداره کل‌هنرهای نمایشی و همکاران تماشاخانه سنگلج درباره روند تولید و اجرای این نمایش توضیح داد.

او گفت: «این نمایش نماینده تئاتر استان‌ها و تئاتر خوزستان است که در تماشاخانه سنگلج روی صحنه خواهد بود.»

این هنرمند ادامه داد: «قطعا اجرای هنرمندان شهرستان در تهران، باعث دیده شدن تلاش‌های بی‌وقفه آن‌ها خواهد شد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد»

شکوریان در پایان سخنانش با اشاره به خبرهایی که درباره سلامتی بهرام بیضایی، هنرمند شناخته شده کشور منتشر شده بود، گفت: «خوشحال هستیم که حال استاد بهرام بیضایی خوب است و با افتخار اجرای نمایش «شاماران» را به این هنرمند عزیز و گرانقدر تقدیم می‌کنیم.»

 

نمایش «شاماران» از بیست‌ودوم فروردین تا هفتم اردیبهشت ساعت 18 در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است.