به گزارش پلاتو هنر، حمید امجد، نویسنده و کارگردان سینما و تئاتر که رابطه نزدیکی با بهرام بیضایی دارد متنی را در صفحه شخصی خود مبنی بر سلامتی این هنرمند شناهته شده کشور منتشر کرد..

امجد نوشته است: «در دو سه روز اخیر عکسی از آقای بیضایی منتشر شده و پیرامون آن فضایی شکل گرفته که دست کم نتیجه‌ فعلی‌اش بیش از هر چیز بوی شلوغ بازی ژورنالیستی و خبرسازی جعلی می‌دهد.

‌‎کسانی هول‌زده در فضای مجازی گفته‌اند به زودی اخبار موثق و دقیقی درباره‌ کسالت استاد خواهند داد و بعد هم تأیید اخبارشان را از اشخاصی نامطلع و خودکارشناس پندار (که انگار دائم منتظر اخبار ناگوارند تا از آن اخبار بهانه‌ای برای مطرح کردن خود بسازند) گرفته‌اند و در گسترده‌ترین سطح (که از سرمنشأهای بی‌مسئولیت شروع می‌شود و به فرهنگ دوستان ساده و معصوم و بی‌خبر می‌رسد) پخش کرده‌اند.

‌‎برای خبرسازان بی‌مسئولیت متأسفم و به علاقه‌مندان حقیقت با خوشحالی اعلام می‌کنم موضوع کسالت استاد اصلاً موضوع تازه‌ای نیست و «خبر» داغ این دو سه روز در واقع کهنه است. دوره‌ چند ساله‌ کسالت و درمان ایشان به لطف روحیه‌ نیرومند استاد و مراقبتِ فوق‌العاده‌ همسر و نزدیکان‌شان خوشبختانه پشت سر گذاشته شده و ایشان در حال حاضر با آمادگی و روحیه‌ای بهتر از قبل تمرین‌های نمایش خود را از سر گرفته‌اند به جای دست به دست کردن اخبار نادرست، می‌شود منتظر تماشای اجرای نمایش تازه‌ استاد بود.»