به گزارش پلاتوهنر به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه شورای هنر به ریاست محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و با حضور محمود سالاری (معاون هنری وزیر)، کاظم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی)، اعضای شورای هنر و برخی دیگر از چهره‌های هنری، صبح امروز (دوشنبه ۲۱ اسفند 1402) برگزار شد.

با توجه به بررسی «سند تحول هنرهای نمایشی» در این نشست، برخی از پیشکسوتان عرصه تئاتر از جمله هوشنگ توکلی، ایرج راد و قطب‌الدین صادقی نیز در جلسه شورای هنر حضور داشتند.

در ادامه جلسه شورای هنر، از پوستر «نخستین المپیاد ملی آموزش هنر» با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

نخستین المپیاد ملی آموزش هنر در ایران برای کشف استعدادهای برتر و هدایت آنان به سمت حضور اجتماعی متعهدانه، در قالب مسابقات گروهی و با شرکت گروه‌های تخصصی هنرجویان مراکز آموزش هنر در سراسر کشور در رشته‌های مختلف هنری، در سه سطح آموزشگاهی و استانی و ملی برگزار می‌شود که فرآیند اجرایی آن در زمستان 1402 شروع می‌شود.

از جمله اهداف المپیاد ملی آموزش هنر می‌توان به شناسایی، کشف و هدایت استعدادهای هنری به ویژه در میان جوانان و نوجوانان، تشویق و آموزش کار گروهی، ارائه شناخت به خانواده‌ها در زمینه فرصت‌های رشد فرزندان در رشته‌های هنری، ارتقای مهارت‌های فردی، گروهی و اجتماعی اشاره کرد.