به گزارش پلاتوهنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در متن تسلیتی که از سوی کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی، به مناسبت این دو فقدان، منتشر شده، آمده است: «با کمال تأسف باخبر شدیم دو هنرمند عزیز از هنرمندان نامی عرصه‌های تاتر، سینما و تلویزیون ایران، زنده نام‌ها «پردیس افکاری» و «صفرعلی کریمی» به معبود ازلی پیوستند. به راستی، جز رد ّ پای ِ خاطراتشان در خلق آثار ماندگار در صحنه و مهربانی، چه چیزی از آنها در خاطر ما خواهد ماند؟
فقدان این دو هنرمند فرهیخته را به خانواده‌ی هميشه همراه‌شان، نزدیکان، دوستان و همگنان‌شان در جامعه‌ی نمایشی کشور، تسلیت گفته و از درگاه ایزد متعال، برای روح بی آلایش‌شان، آمرزش و آرامشي آرزومندم.»

«پردیس افکاری» دانش آموخته رشته تئاتر از دانشگاه آزاد بود و دوره بازیگری را از گروه تئاتر «آناهیتا» شروع کرد. این هنرمند، در تئاتر با کارگردانانی چون زنده‌یاد رکن‌الدین خسروی، مجید جعفری، شکرخدا گودرزی و قطب‌الدین صادقی همکاری داشته و از مهمترین نمایش‌هایی که در آنها بازی کرده می‌توان به آثاری چون «سوسنگرد»، «ابن سینا»، «باغ آلبالو»، «زیرگنبد کبود»، «ژاندارک»، «عروسی»، «عاشق‌کشون»، «دندون طلا» اشاره کرد.

صفرعلی کریمی نیز از پیشکسوتان تئاتر، سینما و تلویزیون استان زنجان، عصر چهارشنبه سوم اسفند، در سن ۷۴ سالگی، چشم از جهان فروبست. این هنرمند پیشکسوت، فعالیت بازیگری خود را از سال ۱۳۵۵ آغاز کرده و بازی در بیش از 100 نمایش، 12 فیلم و 30 سریال تلویزیونی را در کارنامه خود داشت.